Jaki smartwatch wybrać?

Autor:

   |

W dobie obecnej technologii smartwatche stają się coraz bardziej popularne oraz powszechne. Te sprytne urządzenia to ponad przeciętne czasomierze, które w odróżnieniu od tradycyjnych chronometrów wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, które mają za zadanie podnieść komfort i jakość życia noszących je użytkowników. Chcesz wiedzieć, jakiego smartwatcha wybrać? Przeczytaj ten artykuł!

Design smartwatchy

Wiele smartwatchy ma osobowość. Design tych inteligentnych zegarków został wykonany w taki sposób, aby jak najlepiej oddać styl i life style swojego właściciela. Jedne są eleganckie, posiadają metalowy ozdabiany pasek, inne są klasyczne, dzięki skórzanej opasce, jednak najbardziej powszechne są sportowe, które wykończone są dobrej jakości sylikonem. Ponadto wszystkie je charakteryzuje nowoczesne wzornictwo. Interesujące są w nich także tarcze, w tym przypadku wyświetlacze. Obecnie na rynku możemy wyróżnić 3 najbardziej powszechne typy ekranów w smartwatchach – okrągły, prostokątny oraz o kształcie podłużnego prostokąta, który czasami ma zakrzywione rogi (dzięki temu ma lepiej przylegać do nadgarstka). Warto też zwrócić uwagę na ich możliwości!

Najważniejsze funkcje w smartwatchach

Innowacja smartwatchy polega na ich funkcjonalności oraz technologii, która upraszcza działanie w prozaicznych, codziennych sytuacjach. Do najczęstszych, a zarazem najważniejszych funkcji zaliczamy współpracę z ogólnodostępnymi oprogramowaniami telefonów. Zasadniczo dobry smartwatch powinien być kompatybilny z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi występującymi w smartphonach, czyli systemem Android oraz IOS. Bardzo często producenci smartwatchy tworzą swoje autorskie aplikacje, dzięki czemu konfiguracja tych dwóch urządzeń jest w ogóle możliwa. Warto również wiedzieć, że niektórzy producenci współpracują z firmą Google, dzięki czemu ich produkty wyposażone są w dodatkowe lub bardziej rozszerzone funkcje.

Wodoszczelność inteligentnego zegarka

Kolejnym ważnym czynnikiem jest odporność na czynniki atmosferyczne. Funkcja ta występuje w każdym nowoczesnym zegarku. O tym, jak bardzo jest on solidny, świadczy przede wszystkim klasa wodoszczelności. Im wyższa klasa, tym wybrany chronometr jest bardziej odporny na deszcz, śnieg, wodę spod prysznica lub kąpieli oraz np. upadek do rzeki, czy też jeziora.

Smartwatche a zużycie baterii

Definitywnie jedną z najbardziej znaczących kwestii jest pojemność baterii, gdyż to od niej zależy, jak długo użytkownik może się cieszyć noszeniem bez konieczności ładowania. W zależności od smartwatcha bateria może wytrzymać od 24 do 36 godzin bez podłączania go do ładowarki. Najnowsze czasomierze tego typu wyposażone są w tzw. tryby oszczędzania energii, dzięki czemu przy niskim zużyciu potrafią działać np. do 21 dni. Przy tym temacie warto również wspomnieć o możliwym sposobie ładowania. Niektórzy producenci tworzą specjalnie skonstruowane pod ich sprzęt ładowarki, inni wykorzystują technologię opierającą się na wytwarzaniu energii ze światła słonecznego.

Komunikacja w smartwatchach

Niezmiernie ważne są także parametry i funkcje wyświetlacza. Większość smartwatchy ma ekran dotykowy, transreflektywny. Cechami charakterystycznymi są dobra ostrość, przejrzystość oraz żywe kolory. Ponadto niektóre modele są zabezpieczone dodatkową powłoką np. szkłem hartowanym.

Wyświetlanie powiadomień to zdecydowanie bardzo istotna funkcja w zegarku smartwatch. Dzięki odpowiedniej konfiguracji z telefonem komórkowym te nowoczesne zegarki potrafią informować nas o nieodebranych połączeniach, czy też nieprzeczytanych wiadomościach SMS oraz e-mail. Niektóre z nich umożliwiają także sprawdzenie powiadomień z poszczególnych aplikacji, które znajdują się na naszym smartphonie. Następną funkcją związaną z komunikacją jest możliwość dzwonienia. Warto wiedzieć, że niektóre modele umożliwiają także wykonywanie połączeń za pomocą zegarka, dzięki czemu możemy się z kimś skontaktować niezależnie od położenia naszego telefonu.

Monitorowanie aktywności fizycznych

Praktycznie każdy nowoczesny inteligentny zegarek ma funkcję monitoringu aktywności fizycznej oraz zdrowia. Ta funkcja jest różnorodnie rozbudowana w zależności od stylu danego czasomierza. Te tradycyjne posiadają ją w formie podstawowej, która zawiera np. krokomierz, pulsometr, licznik kalorii, ilość przespanych godzin oraz tryb np. biegania lub jazdy na rowerze. Typowo sportowe modele mają tę funkcję znacznie rozbudowaną, daje ona im możliwość monitorowania postępów sportowych, poziomu stresu, czy też wysycenia krwi tlenem. Oprócz tego liczba możliwych dyscyplin sportowych do uprawiania jest znacznie większa niż w standardowych smartwatchach.

Inne ważne funkcje zegarka smartwatch

Niektóre innowacyjne smartwatche mają także funkcje dodatkowe, np. mają wbudowany system NFC, który umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą zegarka. Inne mogą kontrolować pogodę i np. informować o temperaturze zewnętrznej. W niektórych znajdziemy także funkcję budzika, ,,Znajdź mój telefon’’ oraz możliwość sterowania muzyką z telefonu. Ilość dodatkowych funkcji jest zależna od modelu i producenta.

Smartwatch Fossil – dodatek na co dzień

Jeśli zależy nam na smartwatchu, który jest jednocześnie funkcjonalny i w stylu fashion warto zwrócić uwagę na smartwatche Fossil. Zegarki Fossil w zależności od modelu przypominają zegarki vintage, albo wręcz przeciwnie są bardzo ozdobne. Wykonane są ze stali szlachetnej i mają wysoką klasę wodoszczelności. Charakteryzują się dobrej jakości wyświetlaczem AMOLED, który jest wielokolorowy. Posiada wszystkie podstawowe funkcje oraz wiele dodatkowych m.in. możliwość dzwonienia i wykonywania płatności zbliżeniowych. Fossil to zatem nie tylko świetny design, ale również doskonale wykonany, praktyczny smartwatch, który świetnie sprawdzi się jako Twój prywatny asystent.

Smartwatch – idealne urządzenie do codziennego użytku

Innowacyjne chronometry są nie tylko ładne, ale przede wszystkim wydajne, komfortowe i użyteczne. Dzięki nim możemy płacić w sklepie bez konieczności wyjmowania portfela, jak i rozmawiać z kimś bez konieczności wyjmowania telefonu oraz wiele więcej. Smartwatch to także idealny pomysł na prezent. Będzie świetnym dopełnieniem garderoby, uzupełnieniem treningów, ale przede wszystkim pożytecznym urządzeniem dnia codziennego!

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej