No code to zjawisko, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i przyczynia się ono do znaczącej zmiany w branży IT. W największym skrócie polega to na tym, iż tworzy się różnego rodzaju rozwiązania, np. oprogramowanie czy aplikacje, bez stosowania specjalistycznych technologii programistycznych. W poniższym artykule pokrótce zdradzamy, jak zacząć karierę z no code.
Czym jest no code? Wyjaśniamy!
No code, czyli z angielskiego “bez kodu”, to jedno z coraz popularniejszych zjawisk w szeroko rozumianej branży IT. Polega to na tym, iż nie wpisuje się z klawiatury instrukcji ani ręcznie nie wpisuje się programów. Deweloperzy no code nie pracują z tekstem programów ani nie wyszukują błędów składniowych. Do ich zadań nie należy również analizowanie kodu. Co zatem robią takie osoby? Ich zadaniem jest “wyklikanie” wszystkiego na ekranie – w tym celu łączą rozmaite elementy, konfigurują ich zachowanie, dlatego też niekiedy specjalizacja ta nazywana jest jako “programowanie wizualne”.
Co zrobić, by zostać no code developerem? Oto popularne narzędzia
Jak rozpocząć swoją przygodę z no code? W pierwszej kolejności należy zadbać o naukę jak największej liczby narzędzi. Warto też pomyśleć nad tym, jakiego typu projekty nas interesują. Przykładowo: osoby, które chciałyby pracować przy aplikacjach mobilnych, powinny postawić na Glide. Z kolei w przypadku chęci budowania stron, warto opanować tajniki Webflow bądź Bubble.
W swojej nauce należy stawiać na eksperymenty oraz uczestnictwo w jak największej liczbie kursów i szkoleń. Samodzielne tworzenie aplikacji to zdecydowanie najlepszy sposób na opanowanie podstawowych umiejętności oraz sprawdzenie, czy taka kariera jest nam pisana.
Kilka wskazówek
No code to świetna ścieżka kariery, ponieważ opanowanie wszystkich umiejętności jest znacznie prostsze aniżeli w przypadku, gdy stawiamy na naukę kodowania. Specjaliści wskazują, że dowolnie wybrane narzędzie no code można bez trudu opanować w kilka tygodni. W porównaniu z zaawansowanymi językami programistycznymi jest to zdecydowanie krótszy czas. Znalezienie pracy także nie jest trudne – w tym zakresie wsparcie może zaoferować agencja no code.
Podsumowanie
Praca jako no code developer może przynieść ogromną satysfakcję, a jednocześnie wiąże się z wysokimi zarobkami. Opanowanie wszystkich umiejętności zazwyczaj nie trwa długo, dlatego też rozpocząć karierę można w zasadzie w każdym wieku. Więcej informacji o pracy w tym zawodzie można znaleźć na https://aplikacjenocode.pl.