Jak wybrać idealne biurko gamingowe?

Autor:

   |

Zakup biurka bywa sporym wyzwaniem. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, gdy jego użytkownikiem ma być zapalony gracz. Z myślą o potrzebach gamerów projektowane są biurka o charakterystycznym designie. Jak wybrać idealne biurko komputerowe dla gracza? Skorzystaj z naszych porad!

Biurko gamingowe vs biurko standardowe

Biurka gamingowe różnią się od standardowych modeli przede wszystkim zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. To meble w każdym aspekcie dostosowane do potrzeb graczy komputerowych. Ich zadaniem jest wspieranie gracza w komfortowym prowadzeniu rozgrywek online, które często wymagają skupienia uwagi przez wiele godzin. Biurko komputerowe dla gamera charakteryzuje się zwiększoną przestrzenią roboczą, aby bez problemu mieścić duże i mniejsze urządzenia elektroniczne oraz zapewniać pełną swobodę ruchów podczas grania. Dodatkowe miejsce na sprzęty i akcesoria mogą dostarczać różnego rodzaju moduły, jak dedykowane półki, szafki czy nadstawki, koniecznie rozmieszczone w taki sposób, aby nie ograniczać ruchów. Opcjonalne wyposażenie sprzyja utrzymywaniu porządku na blacie, co z kolei przekłada się na wygodę i efektywność gry. Brak szafek czy półek też ma swoje plusy, bo zostaje więcej miejsca na nogi. Ważnym wyróżnikiem rasowego biurka gamingowego jest odważny, dynamiczny, futurystyczny design. Takie biurko świetnie prezentuje się w duecie z fotelem gamingowym, komunikując pasję użytkownika od samego przekroczenia progu. Niepowtarzalną estetykę mebli gamingowych szczególnie cenią sobie młodzi gracze.

Najważniejsze kryteria wyboru biurka gamingowego

Biurko gamingowe musi być bezwzględnie stabilne i posiadać udźwig dostosowany do ciężaru sprzętu, jaki ma znaleźć się na blacie. Pod względem wymiarów powinno odpowiadać indywidualnym potrzebom gracza, w szczególni uwzględniać jego wzrost oraz ilość i rodzaj używanych urządzeń i akcesoriów. Istotny wpływ na wybór rozmiaru biurka gamingowe ma ilość wolnego miejsca w pomieszczeniu. W przypadku mniejszych pokoi, osobiste preferencje względem rozmiaru czy kształtu biurka przyjdzie nam skonfrontować z rzeczywistością. Zbyt duże biurko może przytłoczyć wnętrze. Jeśli pokój jest naprawdę mały i nieustawny albo gracz posiada niestandardowe potrzeby w zakresie wyposażenia strefy gamingowej, warto zainwestować w biurko na zamówienie – zaprojektowane i wyprodukowane według konkretnych wytycznych. Warto pamiętać, że fani gier komputerowych nierzadko korzystają z dwóch lub nawet trzech monitorów, klawiatury, myszy i wielu innych sprzętów. Potrzebują więc modułów usprawniających organizację przestrzeni roboczej. Przydatnym rozwiązaniem będzie także wbudowane oświetlenie LED, którym użytkownik steruje za pomocą pilota.

Czy biurko gamingowe powinno posiadać regulowaną wysokość?

W segmencie biurek gamingowych znajduje się sporo modeli z funkcją regulacji wysokości blatu. Regulacja taka może być ręczna lub elektryczna. Biurko elektryczne to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które sprawdzi się w absolutnie każdym pokoju, nie tylko przeznaczonym stricte do grania. Pozwala na łatwe, szybkie i bezpieczne regulowanie wysokości blatu – często jednym kliknięciem na wbudowanym w stelaż panelu. Zakres regulacji max./min. zależy od zastosowanego stelaża. Im zakres ten jest szerszy, tym większe są możliwości wykorzystania biurka. Przy jednym meblu komfortowo pograsz w gry i popracujesz w ergonomicznych warunkach, np. na stojąco. Będziesz też mógł współdzielić stanowisko z innym pracownikiem, współlokatorem czy domownikiem – niezależnie od jego wzrostu i tego, co zamierza robić na komputerze. Takie biurko to fantastyczna opcja do pokoju rodzeństwa w różnym wieku. Oczywiście model z manualną regulacją wysokości też świetnie sprawdzi się przy 2+ użytkownikach, jednak elektryczne sterowanie, zwłaszcza w połączeniu z funkcją pamięci, jest znacznie wygodniejsze, szybsze i bardziej precyzyjne.

Podsumowanie

Idealnie dobrane biurko gamingowe jest w stanie pomieścić i udźwignąć cały sprzęt i akcesoria, posiada moduły sprzyjające utrzymywaniu porządku na blacie i szybkiemu odnajdywaniu potrzebnych rzeczy, a do tego trafia w gusta gracza oraz pasuje do pomieszczenia pod względem estetyki i gabarytów. W wielu przypadkach niezastąpiona okazuje się funkcja regulacji wysokości blatu.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej