Jak usprawnić sprzątanie w domu?

Autor:

   |

Masz dość stania przy zlewie i zmywania góry naczyń? A może brakuje Ci już siły na cotygodniowe odkurzanie wszystkich pomieszczeń w Twoim domu? Te rutynowe czynności zajmują sporo czasu, a przecież chciałoby się poświęcić go na odpoczynek i spędzenie czasu na przyjemnościach, takich jak leniwe popołudnie na kanapie przed telewizorem lub wyjście na spacer z rodziną. Jak więc usprawnić sprzątanie w domu? Z pomocą przychodzą smart urządzenia – inteligentne odkurzacze, pralki i zmywarki, z którymi sprzątanie w domu zajmuje mniej czasu, jest łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Inteligentny odkurzacz

Trudno wyobrazić sobie utrzymanie porządku w smart domu bez inteligentnego robota sprzątającego. Urządzenia te potrafią samodzielnie sprzątać, dzięki czemu oszczędzasz czas, który trzeba byłoby poświęcić na ręczne odkurzanie. Możesz wygodnie usiąść w fotelu i odpocząć, a robot całą pracę wykona za Ciebie. Co więcej, inteligentnym odkurzaczem można zarządzać zdalnie przy pomocy smartfonu, na którym zainstalowana jest aplikacja SmartThings. Dzięki temu możesz włączać i wyłączać urządzenie, ustalać harmonogram sprzątania oraz sprawdzać, które obszary zostały już odkurzone. Możesz także zaprogramować odkurzacz, aby wykonywał pracę w określone dni tygodnia o ustalonej porze, np. kiedy jesteś w pracy i nikogo nie ma w domu. Co więcej, niektóre roboty sprzątające potrafią identyfikować rodzaj sprzątanego podłoża, odróżniając dywan i twardą podłogę. Dzięki temu mogą dostosować moc ssania i czyścić jeszcze efektywniej. Inteligentny odkurzacz powinien być wyposażony w dodatkowe funkcje, które usprawnią odkurzanie, np. rozpoznawanie obiektów i omijanie małych przedmiotów.

Inteligentna pralka

Inteligentna pralka to kolejne smart urządzenie, które pozwoli Ci usprawnić sprzątanie w domu. Korzystając z niej, oszczędzasz czas, a cały proces prania staje się znacznie bardziej komfortowy. Smart pralki posiadają wiele programów prania, które są dostosowane do różnych rodzajów tkanin. Mogą również monitorować stopień zabrudzenia ubrań i dostosować ilość detergentu, aby zapewnić jak najwyższą jakość prania. Dzięki temu Twoje ulubione koszulki, spodnie czy bluzki będą pachnące i czyste, a ubrania wykonane nawet z najdelikatniejszych tkanin pozostaną w dobrym stanie na dłużej.

Jedną z zalet inteligentnych pralek jest łatwość ich obsługi. Mają intuicyjne interfejsy, które umożliwiają prostą nawigację i wybór odpowiednich ustawień prania. Ponadto wiele takich urządzeń można połączyć z siecią Wi-Fi, co umożliwia zdalne sterowanie pralką za pomocą smartfonu lub tabletu, na którym wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. W efekcie możesz zdalnie uruchamiać, zatrzymywać lub monitorować cykle prania, co bywa szczególnie przydatne, gdy jesteś poza domem.

Inteligentne pralki są wyposażone w wiele funkcji, które nie tylko zwiększają wygodę, ale mogą też wpływać na domowy budżet poprzez dostosowywanie zużycia wody do ilości prania czy dostępność programów prania w niższej temperaturze.

Inteligentna zmywarka

Zapewne ręczne zmywanie naczyń nie należy do Twoich ulubionych czynności. Dlatego doskonałym pomysłem będzie wyposażenie kuchni w inteligentną zmywarkę, dzięki której zaoszczędzisz czas. Zmywarki smart są wyposażone w automatyczne programy, które dostosowują czas i temperaturę mycia do rodzaju naczyń i stopnia zabrudzenia. Urządzeniem możesz też sterować zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na Twoim smartfonie lub tablecie, co daje jeszcze większą elastyczność i komfort. W ten sposób nie tylko włączysz i wyłączysz zmywarkę, ale m.in. sprawdzisz, ile czasu pozostało do końca zmywania czy uzyskasz powiadomienie o konieczności uzupełnia soli lub detergentów w urządzeniu.

*Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot. Zdjęcie poglądowe Adobe Stock.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej