Jak poprawić działanie Wi-Fi w domu? Oto kilka sposobów

Autor:

   |

Kończy się długi, męczący dzień pracy. Siadasz przy laptopie lub telewizorze i przeglądasz aplikację streamingową, żeby włączyć kolejny odcinek serialu i odsapnąć po maratonie codziennych obowiązków – jednak nie zdążyłeś nawet przyjrzeć się napisom początkowym, kiedy aplikacja zacina się, a buforowanie trwa w nieskończoność. Każdy z nas z pewnością zna taką sytuację z własnego doświadczenia, jej przyczyną najczęściej jest słabe działanie sieci Wi-Fi. Dlatego w tym artykule podpowiemy Ci, jak skutecznie i w prosty sposób zaradzić temu problemowi.

Słaby zasięg Wi-Fi w mieszkaniu? Oto przyczyny

Prawda jest taka, że trudno wskazać jedną konkretną przyczynę, która będzie odpowiednia dla wszystkich słabych sieci Wi-Fi. Musisz rozważyć różne scenariusze. Wśród popularnych przyczyń słabego zasięgu Wi-Fi w mieszkaniu należy nieodpowiednie ustawienie routera w danym punkcie mieszkania czy domu, a także wielkość samej przestrzeni mieszkalnej. Tutaj trzeba uwzględnić, że działanie sieci może być znacznie pogorszone przez grubość ścian w budynku i materiał, z którego zostały wykonane. Nierzadko zdarza się, że w blokach ściany przeszkadzają w dobrym rozprzestrzenieniu sieci Wi-Fi. Warto wypróbować ustawienie routera w innym miejscu, ponieważ czasem rozwiązuje to sytuację, kiedy sieć jest osłabiona w konkretnych punktach domu.

Istotna jest też liczba użytkowników, którzy w danym czasie korzystają z tego samego kanału sieci. Wi-Fi ma wiele kanałów, dlatego czasem zmiana kanału może pomóc. Raczej nie zrobisz tego samodzielnie, warto skontaktować się z dostawcą internetu.

Możliwe, że przyczyną słabego połączenia jest Twój komputer. Najczęściej winowajcą jest źle działająca karta sieciowa, wtedy warto ją wymienić. Wystarczy dobrać kartę sieciową do modelu laptopa, umieścić ją w odpowiednim porcie komputera i zainstalować wskazane przez producenta sterowniki.

Jeżeli jednak żaden z tych sposobów nie zadziałał, czas na rozwiązanie problemu od strony działania routera.

Wzmacniasz sygnału Wi-Fi lub sieć Mesh

Kiedy router Wi-Fi nie podołał zadaniu zapewnienia dobrze działającej sieci, czas na wspomożenie tego urządzenia. Polecamy wzmacniasz sygnału Wi-Fi (https://www.batna24.com/pl/c/wzmacniacze-sygnalu), możesz zdecydować się na taki bardziej klasyczny, podłączany do źródła prądu, lub sterowany za pomocą aplikacji w smartfonie i poprzez zeskanowanie kodu QR.

Na zasadzie połączenia bezprzewodowego działa też system Mesh, czyli kilka prostych nadajników sygnału, które umieszczasz w różnych miejscach domu lub mieszkania, tworząc wzmocnioną sieć na przestrzeni całego mieszkania.

Wypróbuj różne sposoby, aby naprawić zasięg swojej sieci Wi-Fi.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej