Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

IPC i standardy elektroniczne

Autor:

   |

IPC jest stowarzyszeniem branżowym dla przemysłu połączeń elektronicznych. Zapewnia ono normy branżowe dotyczące montażu i ochrony sprzętu elektronicznego, a także szkolenia i badania rynku.

IPC jest organizacją opartą na członkostwie i zrzesza ponad 3000 firm członkowskich na całym świecie. Jej członkami są firmy działające we wszystkich aspektach globalnego przemysłu elektronicznego, w tym projektanci, dostawcy, producenci płyt, firmy montażowe i producenci sprzętu.

Organizacja rozpoczęła swoją działalność w 1957 roku jako Institute for Printed Circuits. Później zmieniła nazwę na Institute for Interconnecting and Packaging Electronic Circuits ze względu na ekspansję na opakowania i zespoły elektroniczne z gołych płytek. W 1999 roku przyjęła nazwę IPC, z hasłem Association Connecting Electronics Industries.

IPC ma swoją siedzibę w Bannockburn, Illinois oraz posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach, Szwecji i Rosji.

American National Standards Institute (ANSI) udzielił IPC akredytacji jako organizacji opracowującej normy.

Czym są normy IPC?

Są to najszerzej uznawane kody akceptowalności w przemyśle elektronicznym. Organizacja ta publikuje normy dotyczące niemal każdej fazy cyklu rozwoju produktu elektronicznego, w tym projektowania, zakupów, montażu, pakowania i innych.

IPC posiada obecnie ponad 300 aktywnych norm i ponad 1000 norm w swojej bibliotece zasobów. Projektanci elektroniki na całym świecie używają tych standardów do wszystkiego, od ogólnych projektów referencyjnych po bardziej spersonalizowane projekty.

Komitety składające się z ochotników z całego przemysłu elektronicznego opracowują, edytują i głosują nad normami IPC. W procesie tym uczestniczy ponad 3 000 profesjonalistów z branży na całym świecie. W skład komitetów mogą wchodzić osoby z całego świata, ponieważ członkowie mogą uczestniczyć w nich poprzez spotkania osobiste, telekonferencje i pocztę elektroniczną.

Stowarzyszenie oferuje programy usług walidacji, w tym analizę luk w normach, która pomaga organizacjom w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych i określaniu, co należy zrobić, aby osiągnąć zgodność z normami. Prowadzi listę kwalifikowanych producentów i kwalifikowanych produktów, aby pomóc w określeniu, czy dany produkt jest zgodny z normami elektrycznymi IPC.

Na całym świecie istnieje ponad 110 licencjonowanych centrów szkoleniowych IPC. Organizacja oferuje również internetowe i multimedialne zasoby edukacyjne i szkoleniowe. Organizuje wydarzenia edukacyjne, a także konferencje techniczne i zarządcze, w tym IPC APEX EXPO, która jest największą wystawą przemysłu produkcji elektronicznej w Ameryce Północnej, oraz APEX South China.

Ponadto organizacja prowadzi badania rynku oraz zajmuje się relacjami z rządem i polityką środowiskową. IPC działa na rzecz przemysłu elektronicznego w kontaktach z organami regulacyjnymi na całym świecie.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej