Home office nie taki straszny?

Autor:

   |

Pandemia, kwarantanna… Do niedawna były to słowa, które najczęściej kojarzyć się mogły z apokaliptycznymi filmami, gdzie tajemnicza zaraza opanowywała ziemię. A jednak, obecna rzeczywistość, z jaką przyszło nam się zmagać momentami przypomina wspomniany film. Nie dziwi więc, iż ludzie zostali zmuszeni do przesiadywania we własnych domach, a co za tym idzie również i praca przeniesiona została w tryb home office. Jak zatem poradzić sobie z tą sytuacją, aby była bardziej znośna niż się wydaje?

Przyjazne otoczenie

Nie jest tajemnicą, iż na nasze samopoczucie wpływa w sporym stopniu otoczenie, w jakim się znajdujemy i funkcjonujemy. O ile przestrzeń biurowa zwykle nie jest zbytnio relaksująca czy przytulna, tak we własnym domu możemy wykazać się większą swobodą i urządzić miejsce pracy w taki sposób, aby zachęcało i motywowało, a nie przyprawiało o dreszcze i skurcz żołądka od pierwszej minuty dnia roboczego.

Podstawą jest dobrze oświetlony kąt w domu, zapewniający wymagane minimum prywatności oraz ciszy. Do tego biurko bądź stolik, przy którym przyjdzie nam pracować, a także wygodny fotel. Jak wiadomo komfort to jedna z potrzeb człowieka, więc warto zadbać o niego już na początku. Praca we własnym domu dostarcza również kolejnej możliwości, a mianowicie naszą „przestrzeń biurową” możemy dodatkowo udekorować zdjęciami najbliższych, kolorowymi dodatkami czy ulubionymi roślinami, których widok pomoże nam się odpowiednio odprężyć.

Profesjonalny sprzęt nawet w domu

Obecnie do pracy zdalnej w dużej mierze potrzebny jest jedynie komputer czy laptop z dostępem do stabilnego łącza internetowego. W wielu przypadkach jednak służbowe obowiązki wymagają korzystania z takiego sprzętu jak dobra drukarka czy kserokopiarka, z czym może być często problem. Jednak i w tym przypadku istnieje rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Na rynku działają firmy zajmujące się wynajmem wspomnianego sprzętu biurowego. Dzierżawa drukarek czy kserokopiarek na określony czas nie jest procedurą skomplikowaną, a mogącą niesamowicie ułatwić pracę.

Wynajem drukarek to praktyka dynamicznie zyskująca na popularności, ponieważ jest wygodnym sposobem pozyskania odpowiedniego urządzenia przy ograniczonym budżecie. Wymaga od nas jedynie podpisania nieskomplikowanej umowy z wynajmującym, a rozliczenie za korzystanie odbywa się na zasadzie comiesięcznego abonamentu. Firma najczęściej dowozi nam sprzęt i podłącza go, tak więc my nie musimy martwić się kwestiami technicznymi. Wszelkie naprawy usterek czy też wymiana materiałów eksploatacyjnych i związane z tym koszty leżą również po stronie wynajmującego. Jeśli natomiast uznamy, iż drukarka nie spełnia naszych oczekiwań, możemy ją wymienić w ramach umowy na inny model. System ten sprawdza się także przy bardziej zaawansowanych urządzeniach, dzięki czemu wynajem kserokopiarek zapewnia nam dostęp do technicznego komfortu, który do tej pory dostępny był wyłącznie w naszym głównym miejscu pracy.

Dodatkowy bonus

Należy także wspomnieć, iż praca z domu oferuje, być może, nieoczywiste korzyści jakimi są dodatkowy czas wolny, który do tej pory spędzany był na dojazdach czy staniu w korkach, a także większą kontrolę nad zdrowiem i samopoczuciem. Możliwość przygotowywania domowych posiłków, robienia sobie przerw na krótką gimnastykę czy pospacerowanie po mieszkaniu, a nawet zrobienie prania w międzyczasie (tu pewnie wiele pań podzieli ten entuzjazm) to zalety, które w normalnych warunkach pracy raczej nie byłyby możliwe.

Jak więc widać odpowiednie przygotowanie, a także nastawienie, może sprawić, iż czas jaki spędzimy na home office okaże się przyjemniejszy niż na początku zakładaliśmy. Dodatkowo, w dobie możliwości, gdzie dzierżawa kserokopiarek czy drukarek zapewnia pełen profesjonalizm „na zawołanie”, nie musimy martwić się o to, iż jakość naszej pracy ucierpi przez panującą sytuację. Dostosowanie się jest w końcu jedną z podstawowych cech ludzkości i to ona pozwala nam przetrwać nawet najtrudniejsze czasy.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej