Fotele do biurka. Wygodny fotel do biurka

Autor:

   |

Fotel do biurka do jeden z istotnych elementów wyposażenia biura. Fotele do biurka powinny być dobierane tak, aby odpowiadać na potrzeby konkretnej sylwetki.

Zwykłe krzesło a fotel do biurka – co lepsze?

Zwykłe krzesła nie są polecane do pracy przy biurku i przed komputerem. Dużo lepiej sprawdzają się ergonomiczne fotele dopasowane do potrzeb każdego użytkownika. Dzięki nim można łatwiej zadbać o swoje zdrowie, a przy tym za każdym razem wygodnie zasiadać do pracy.

Nieważne, czy przed komputerem spędzasz czas dla przyjemności, czy pracujesz przed nim osiem godzin dziennie. W każdym przypadku ważne jest, aby siedzieć na wygodnym fotelu dopasowanym do indywidualnych potrzeb.

Fotel do biurka a zdrowie

Pamiętaj, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej szkodzi zdrowiu, zwłaszcza kręgosłupowi, dlatego tak istotne jest, aby zadbać o ten aspekt, zanim zaczną nam dokuczać bóle pleców. Kręgosłup powinien być podpierany z uwzględnieniem jego krzywizn, dlatego tak ważne jest dobranie oparcia fotela zgodnie z tym, które jest najbardziej wygodne.

Nasz organizm potrzebuje ruchu. Tylko dzięki aktywności fizycznej jesteśmy w stanie utrzymywać dobre zdrowie. Mimo że siedzenie jest bardzo wygodne, wcale nie jest pożądane. Jeśli masz siedzącą pracę, staraj się co jakiś czas wstawać, aby się poruszać. Zastane kości będą Ci wdzięczne.

Efekty braku ruchu i „zasiedzenia” często nie są widoczne od razu, a ujawniają się dopiero po dłuższym czasie, nawet po kilku latach.

Fotel do biurka to jeden z aspektów, które służą zdrowiu, dlatego tak istotne jest dobranie go według własnych potrzeb oraz preferencji, zważając przede wszystkim na zdrowie.

Pamiętaj, że mówiąc „ruch”, mamy na myśli nie sprawienie sobie obrotowego fotela, ale faktyczną aktywność fizyczną. Fotele do biurka stanowią narzędzie, pewnego rodzaju dodatek, ale nigdy nie zastąpią faktycznej aktywności.

fotel do biurka - fotele do biurka

Fotel do biurka dopasowany do potrzeb

Fotel do biurka powinien przede wszystkim odpowiadać na Twoje indywidualne potrzeby. Ne bez powodu fotele do biurka są wyposażone w specjalne regulacje (np. oparcia czy siedziska), które umożliwiają dopasowanie pewnych elementów do siebie, do swojego wzrostu, aktualnych potrzeb, wygody.

Wyszczególnijmy, o czym dokładnie mowa, na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie? Co warto mieć?

Pierwsza rzecz to regulowane oparcie. Ważne, aby mogło się odchylać do tyłu, co pozwoli na złapanie chwili odpoczynku. Musi być też regulowane w ten sposób, aby można było wybrać, w jakiej pozycji się siedzi: czy całkiem prosto, czy w lekkim nachyleniu. I oczywiście oparcie nie może się kończyć w połowie pleców. Powinno podpierać plecy na całej ich długości i szerokości.

Druga niezwykle istotna rzecz to oczywiście siedzisko. Również musi być regulowane, aby można było je dopasować w pierwszej kolejności do swojego wzrostu. Siedzisko ustawia się tak, aby nogi opierały się na podłożu pod kątem 90 stopni. Tylko w ten sposób zapewnia się im wygodę, a cała sylwetka wygląda tak, jak powinna.

fotele do biurka - fotel do biurka

Fotel do biurka a fotel gamingowy

Coraz częściej użytkownicy decydują się na zakup fotela gamingowego, który ma służyć jako fotel do biurka dla zwykłego użytkownika komputera. Takie produkty można spotkać nawet w gabinetach lekarskich, co tylko potwierdza fakt, że ergonomia jest bardzo cenna i zalecana.

Fotele gamingowe posiadają kilka cennych udogodnień, dzięki którym jeszcze lepiej spełniają swoje funkcje. Zostały zaprojektowane z myślą o graczach, którzy przed komputerem są w stanie spędzić nawet kilka godzin dziennie – a wiadomo, że rozgrywki się nie przerywa, więc muszą w nich siedzieć bez chwili przerwy.

Fotele gamingowe są przede wszystkim wyższe, dzięki czemu lepiej podpierają górną część ramion i kark. Można się o nie wygodnie oprzeć, szukając chwili wytchnienia podczas pracy (lub rozgrywki). Wykonywane z dobrej jakości materiałów nie pozwalają na pocenie się, zatem sprawdzą się zwłaszcza w lecie.

Fotele do biurka to ważny wybór w kontekście naszego zdrowia aktualnego i przyszłego. Dobrze dobierz swój fotel, aby dać kręgosłupowi to, co najlepsze.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej