FIFA 22 – premiera oraz szczegóły

Autor:

   |

Jesień coraz bliżej, co z pewnością podoba się wszystkim fanom elektronicznej piłki nożnej. Wielbiciele gry Fifa wiedzą bowiem, że to właśnie na przełomie września oraz października zawsze premierę ma kolejna odsłona tej popularnej produkcji. Dzisiaj już wiemy, że gra ukaże się 1 października na takie platformy jak PS5,PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch, Stadia oraz oczywiście PC. Warto wspomnieć o tym, że osoby, które zaopatrzą się w nieco bogatszą wersję gry o nazwie Ultimate, będą mogli rozpocząć swoją rozgrywkę już 27 września. Czego możemy się spodziewać po Fifie 22? Jakie nowości wprowadziła amerykańska firma? Czy jest na co czekać? Przekonajmy się!

Fifa 22 – co nowego?

Na samym starcie musimy wspomnieć o tym, że tym razem nie każda osoba, która posiada konsole starszej generacji, będzie mogła liczyć na upgrade na nowe platformy. Owa aktualizacja zostanie im zapewniona tylko i wyłącznie, jeśli zdecydują się na zakup wersji Ultimate w cenie 449 złotych. Interesującą nowością, która dostępna jest tylko i wyłącznie na sprzętach nowej generacji oraz Stadii jest HyperMotion, czyli zupełnie nowy system animacji. Zaawansowane kamery pozwoliły EA Sports uchwycić ruch 22 piłkarzy, którzy rozgrywali rzeczywisty mecz na boisko. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe było odwzorowanie realnego ruchu zawodników, czego efekt zobaczymy w Fifie 22. Co warto wiedzieć na ten temat?

Zupełna nowość, czyli HyperMotion

HyperMotion to mechanizm, który w czasie swojego działania wykorzystuje sztuczną inteligencję. Odpowiedzialna jest ona za analizę zarejestrowanego przez profesjonalistów materiału, dzięki czemu możliwe jest generowanie animacji sportowców. Propozycja ta sprawiła, że w nowej grze pojawi się aż 4000 zupełnie nowych animacji, co pozytywnie wpłynie na intensywność rozgrywki, a także szybkość reakcji bohaterów gry na nasze polecenia. Autorzy jasno mówią, że HyperMotion sprawi, że ruch całego zespołu będzie znacznie wiarygodniejszy. 

Na tym jednak nie koniec, system zbiera również informacje, które umożliwiają usprawnienie SI zawodników. Efektem tego jest większa świadomość graczy na boisku – w ataku są znacznie lepiej zorganizowani, a w obronie działają niczym “jeden organizm”. Warto wspomnieć o tym, że generowane na bieżące animacje pozwolą na znacznie lepsze regulowanie rytmu biegu, a walka o piłkę będzie znacznie bardziej realistyczna. Co więcej, naturalniejsze oraz płynniejsze opanowywanie piłki sprawi, że rozgrywka będzie znacznie przyjemniejsza. W przypadku, gdy chcemy poczytać nieco więcej na temat gier, warto udać się na stronę PlanetaGracza.pl. To znany serwis, który publikuje tylko i wyłącznie rzetelne oraz interesujące artykuły, dlatego naprawdę warto się z nim zapoznać.

Tryb Ultimate Team – jakich nowości możemy się spodziewać?

Bez zmian nie mógł obejść się również najpopularniejszy tryb serii gry Fifa, czyli oczywiście popularny Ultimate Team. W tym roku zostaną do niego dodane karty bohaterów. To kartoniki, na których znajdziemy słynnych zawodników, którzy odznaczyli się określonymi osiągnięciami w swojej karierze. Sportowcy, jacy zostali już potwierdzeni to między innymi Diego Milito, Mario Gomez, Tim Cahill, czy też Robbie Keane.

Cena nowej Fify 22

Spora część z nas z pewnością się zastanawia ile będziemy musieli zapłacić za nową grę od EA Sports. Ceny prezentują się następująco:

  • FIFA 22 PS4 – 239 zł;
  • FIFA 22 Xbox One – 239 zł;
  • FIFA 22 PC – 219 zł;
  • FIFA 22 PS5 – 279 zł;
  • FIFA 22 Xbox Series X – 279 zł;
  • FIFA 22 Switch – 179 zł.

Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w przypadku wersji Ultimate. W tym wypadku za wersję na PC będziemy zmuszeni zapłacić 349 złotych. Z kolei wersje na konsole kosztują 449,90 złotych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Fify 22? Zapraszamy na https://planetagracza.pl/fifa-22-zapowiedz-wszystko-co-wiemy-o-grze-electronic-arts/

1 komentarz
  1. No osobiście nie mogę się doczekać. Szczególnie, że wprowadzają smaczki w postaci machine learning do rozgrywki, bo nie oszukujmy się, poprzednie dwie wersje to praktycznie jedno i to samo. Zobaczymy w zasadzie już niebawem 🙂

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej