FIFA 22 czyli generacja na którą czekają gracze

Autor:

   |

FIFA czyli football series od ea sports to seria gier znana na całym świecie. To nie tylko fifa ultimate team, możliwość wyboru trybu jednego gracza jak i całych zespołów, ale też nowe animacje w kolejnych wersjach gry, wiele udogodnień by gracze mogli grać płynniej i lepiej. Wiadomo, że gdy dostępna jest w sieci kolejna wersja tej ulubionej rozgrywki, zainteresowanie graczy wzrasta. Najnowsza wersja, czyli FIFA 22 również będzie miała sporo nowości i będzie dostępna między innymi na konsole nowej generacji. Kiedy premiera? Co znajdziemy w nowej Fifie i jak wyglądało to w przeszłości?

Krótki przegląd historii FIFY

Miłośnicy piłki wiedzą, że FIFA to nie tylko różne taktyki, ligi czy piłkarze, możliwość wyboru zawodników czy rozgrywki meczów. To nie tylko ulepszenia takie jak aktualizacja składów czy narzędzia pozwalające na rejestrację ruchu, ale także zastosowanie różnych technologii. Stadia rozwoju FIFY w przeszłości bywały różne. Raz lepsze, raz gorsze. Gra miała wzloty i upadki. Jak to wyglądało na przestrzeni lat?

Po raz pierwszy FIFA w produkcji pojawiła się w 1994 roku. Z zasady każda nowa odsłona gry proponowała nowe modyfikacje, chociaż czasem były one drobne np. dodawano większy zakres ruchu piłkarzy czy lepsze animacje. Raz na jakiś czas pojawiała się wersja, które niejako rewolucjonizowała sam świat FIFY. Takową była trzecia odsłona serii czyli “FIFA Soccer 96”, która wprowadziła m.in. trójwymiarową grafikę i komentatora relacjonującego grę na bieżąco. Kolejną ważną odsłoną była “FIFA 2000”, która wprowadziła udoskonalone stadiony czy piłkarzy, dodała nowe podania i strzały oraz dynamiczne animacje. Jako wersję z innowacjami wymienia się także “FIFĘ 14”, gdzie pojawiły się konfiguracje pozwalające na wręcz pewne zdobycie punktów. W wersji “FIFA 15” pojawił się za to tryb ultimate, który pozwolił na zbudowaniu tzw. koncepcyjnego składu drużyny.

Po blisko 27 latach, z pewnością każdy gracz znajdzie swoją ulubioną wersję tej gry.

FIFA 22 – co nowego

W obliczu nowej premiery produkcji, warto wspomnieć, co producent zapowiedział przy odsłonie wersji FIFA 22. Ma ona być przeznaczona na konsole nowej generacji tj. xbox czy playstation. EA stawia na jak najbardziej realistyczne odwzorowanie twarzy czy sylwetek znanych piłkarzy. W nowej odsłonie dostaniemy między innymi: zmniejszenie skuteczności pressingu drugiego zawodnika, bardziej skuteczne i celniejsze podania, które będą zależeć od gracza, grafika interfejsu i menu ma stanowić ukłon dla fanów “FIFY 15”, a także nowy system zmiany między zawodnikami w obronie.

Nowy system Hypermotion

FIFA 22 wprowadza również nowe rozwiązanie jakim jest technologia Hypermotion, czyli system masowego uczenia się. W tym celu, w ramach przygotowań do produkcji gry, wykonano sesje motion capture na 22 rywalizujących zawodnikach. Na podstawie powstałych w ten sposób kilku milionach klatek, system podjął naukę gry i zachowań, co poskutkowało nowymi animacjami bazującymi m.in. na twarzy oraz reakcjami na wydarzenia z boiska. Mówiąc wprost – sztuczna inteligencja systemu korzysta z “organicznego” ruchu prawdziwych zawodników na murawie i wpływa na usprawnienie gry.

FIFA 22 zadebiutuje 1 października 2021 między innymi na PS5, PS4, Google Stadia, Nintendo Switch, Xbox one, xbox series s, xbox series x oraz pc.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej