Facebook Business Manager – co to jest?

Autor:

   |

Facebook Business Manager to platforma, która usprawnia pracę w wielu aspektach reklamy na Facebooku. Dlaczego warto korzystać z Menedżera Firmy?

Dla kogo jest Facebook Business Manager?

Wiele osób tworzy kampanie reklamowe bazując na prywatnym koncie reklamowym. Jeżeli jednak Twoje działania obejmują kilka stron, kont reklamowych, a nad projektem współpracujesz z innymi osobami – Facebook Business Manager może być dla Ciebie sporym ułatwieniem.

Istotnym atutem Menedżera Firmy jest możliwość oddzielenia firmowego fanpage od Twojego prywatnego konta na Facebooku. Dzięki temu pozwolisz odetchnąć swojej prywatnej sekcji z powiadomieniami.

Kto może korzystać z tego narzędzia? Podstawowy podział rozróżnia uprawnienia dla administratora oraz dla pracownika. Administrator posiada pełny dostęp do wszystkich zasobów w obszarze Facebook Business Managera. Może zmieniać ustawienia, narzędzia i zmieniać osoby oraz konta. Z kolei dostęp na poziomie pracownika pozwala danej osobie na działanie w obszarze określonego konta i wybranych narzędzi.

Oprócz dwóch ról biznesowych (administrator, pracownik) dostępne są również dwie role finansowe:

  • analityk finansowy (dostęp do wyświetlania danych finansowych, faktury, wydatki itd.),
  • redaktor finansowy (dostęp do edytowania danych finansowych).

Przypisywanie ról w Menedżerze Firmy odbywa się poprzez przesłanie zaproszenia na adres e-mail (a następnie przez potwierdzenie zaproszenia z wykorzystaniem prywatnego konta Facebookowego).

Facebook Business Manager – dlaczego warto?

Facebook Business Manager daje reklamodawcom większy komfort pracy i szersze możliwości integrowania działań marketingowych w obrębie firmy. Pozwala również na przydzielanie dostępu partnerom (np. zewnętrznym agencjom marketingowym).

Warto korzystać Facebook Business Managera jeżeli chcesz:

  • utrzymywać wszystkie zasoby w jednym miejscu,
  • oddzielić konto prywatne od firmowego,
  • przydzielać dostęp do kont reklamowych osobom, które nie należą do Twojej firmy,
  • mieć pewność, że wykorzystujesz wszystkie dostępne narzędzia i możliwości reklamowe.

Tworzenie konta w Business Managerze

Platforma Facebook Business Manager jest bezpłatna, a konfiguracja konta to stosunkowo prosty i krótki proces. Business Manager wymaga podpięcia konta reklamowego, facebookowych stron oraz przypisania ról odpowiednim osobom (o ile działasz z zespołem).

W sieci znajdziesz sporo instrukcji i poradników, które pomogą Ci w razie problemów lub pytań dotyczących prawidłowej konfiguracji Menedżera Firmy.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej