Drukarnia internetowa – na czym polega ten rodzaj działalności?

Autor:

   |

Drukarnia internetowa jest miejscem, w którym można zamówić wykonanie dowolnego druku przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Drukarnia internetowa – wygoda i szybkość druku

Drukarnia internetowa to idealny przykład usługi dopasowanej do potrzeb dzisiejszych przedsiębiorców. Szeroko rozumiana branża poligraficzna dość długo zdawała się nie zauważać możliwości płynących z powszechnego dostępu do sieci. Gdy jednak powstały pierwsze drukarnie internetowe, okazało się, że komunikacja pomiędzy klientem a drukarnią może się odbywać również za pomocą maila czy odpowiedniego formularza.

Tego rodzaju rozwijane formularze dostępne są na stronie każdej dobrej drukarni internetowej. Korzystając z nich, wybieramy interesujący nas typ wydruku, po czym ustalamy jego najważniejsze cechy z rozwijanego menu. Następnie system prowadzi nas przez kolejne etapy składania zamówienia. Jeżeli istnieje konieczność dostarczenia pliku graficznego z projektem, który ma zostać wydrukowany, zostajemy o tym poinformowani.

Oczywiście im bardziej skomplikowany druk, tym więcej opcji, które możemy wybrać. Decydując się przykładowo na ulotki, będziemy mieć do wyboru mniejszą liczbę wariantów, niż decydując się na złożenie książki. W praktyce polega to na tym, że – poza formatem i rodzajem papieru – w przypadku ulotki możemy także wybrać chociażby opcję zadruku (jednostronny lub dwustronny) czy rodzaj uszlachetnienia/zabezpieczenia (folia lub lakier). Z kolei w przypadku druku książek poza formatem, gramaturą i rodzajem papieru czy oprawy, decydujemy także o tym, jak będzie wyglądać okładka i na jakim papierze zostanie wydrukowana. A wszystko z pomocą bardzo intuicyjnego interfejsu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie powyższe informacje przesłać dodatkowo w wiadomości e-mail. Tego rodzaju bezpośredni kontakt jest wskazany we wszystkich niestandardowych zamówieniach.

Drukarnia internetowa – usługa dla każdego

Warto przy tym pamiętać, że drukarnie internetowe, która są przyjazne klientom, oferują również wycenę indywidualną. Klienci mają różne potrzeby, a tym samym mogą być zainteresowani różnymi parametrami wydruku, na przykład nietypowymi formatami. Co więcej, niekiedy zdarza się, że klient potrzebuje dosłownie jednego egzemplarza danego wydawnictwa, na przykład okolicznościowego albumu. Opcja wykonania pojedynczego wydruku także powinna być dostępna.

Drukarnią internetową, która oferuje takie możliwości, jest JKB Print.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej