Drewniane meble do salonu – do jakiej aranżacji się sprawdzą?

Autor:

   |

Drewniane meble do salonu to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się w bardzo różnych aranżacjach. Są jednak takie rozwiązania dekoratorskie, do których meble z litego drewna pasują szczególnie dobrze.

Dlaczego warto postawić na meble drewniane?

Solidne meble drewniane to poważna inwestycja, ale i inwestycja na lata. Komplet mebli drewnianych, jeśli tylko są one odpowiednio wykonane z dobrego jakościowo materiału poddanego odpowiedniej obróbce, mogą służyć ci naprawdę przez wiele długich lat. Mogą to być meble sosnowe, dębowe, z olchy. Możliwości jest naprawdę wiele. Drewniane regały, stoliki, biurka, krzesła to stylowe meble, które mają często bardzo uniwersalny charakter, który sprawia, że nawet jeśli kiedyś postanowisz zmienić wystrój pomieszczenia, będzie duża szansa, że nadal będą one do tej nowej aranżacji pasować. To sprawia, że kolekcje mebli drewnianych cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Ponadto, dla wielu osób niemałe znaczenie ma to, że dbając o meble, są oni w stanie zapewnić im naprawdę długie życie, ograniczając tym samym negatywny wpływ na środowisko. Drewno jest naturalnym materiałem, bezpiecznym, który nie przyczynia się do pojawiania się alergii. To wszystko w świecie XXI wieku zdaje się mieć naprawdę ogromne znaczenie.

Drewniane meble do salonu — w jakiej aranżacji sprawdzą się najlepiej?

Drewniane meble do salonu mają oczywiście stosunkowo uniwersalny charakter, natomiast są takie aranżacje, do których komplety mebli z drewna pasują szczególnie dobrze.

  • Z pewnością meble skandynawskie bardzo dobrze łączą się z drewnem. Miękkość i naturalność tkanin, które stanowią bardzo ważny element aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, bardzo dobrze łączy się z klasycznym drewnem. Tutaj przede wszystkim świetnie wyglądają meble drewniane, w których odsłonięta i wyeksponowana wręcz jest naturalna faktura materiałów, piękno drewnianych słoi.
  • Drugim stylem, w którym meble z drewna dębowego, a także innych gatunków się sprawdzą, jest aranżacja rustykalna. Ta klasyczna aranżacja wnętrza domu domaga się wręcz drewnianych mebli. Podobnie jest zresztą ze zbliżonym do niej stylem prowansalskim, inspirowanym kulturą Toskanii.
  • Bardzo dobrze komoda drewniana oraz inne elementy z drewna sosnowego będą wyglądać także w salonie urządzonym w stylu loftowym. Połączenie drewna z cegłą, betonem, pewną surowością wnętrza daje oszałamiający efekt.
  • W końcu meble drewniane stanowią ciekawe dopełnienie stylu nowoczesnego. Minimalizm oparty na szkle, metalu, betonie bardzo dobrze łączy się z kontrastowymi dodatkami np. w postaci drewnianego stołu.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej