DevOps – ciągłość i konsekwencja na każdym etapie działania

Autor:

   |

Optymalizacja procesów jest dzisiaj głównym hasłem przyświecającym każdej firmie, która stawia na nieustanny rozwój i chce zaspokajać potrzeby swoich klientów, nie tracąc czasu. Model DevOps, zgodnie z dostępnymi rankingami, umożliwia częstsze – a co za tym idzie, bardziej efektywne – wdrażanie kodu, niż ma to miejsce w przypadku innych modeli. Dlaczego jeszcze warto postawić na takie rozwiązanie? Zostań z nami, a już za chwilę dowiesz się tego.

DevOps na tle innych projektów

Spośród różnorakich rodzajów modeli projektów wdrażanych różnymi metodami, DevOps osiąga najwyższą skuteczność. Od momentu zatwierdzenia danego projektu aż do jego pełnego wdrożenia upływa – jak podają statystyki – 440 razy mniej czasu. To znacząca różnica, prawda? Dodajmy do tego 96 razy krótszy średni czas odzyskania sprawności systemu po przestoju technologicznym i mamy gotową receptę na sukces – a przynajmniej bardzo prawdopodobną, ponieważ zaimplementowanie rozwiązań DevOps w firmie daje 5-krotnie niższy odsetek niepowodzeń wprowadzanych zmian niż miałoby to miejsce w innych przypadkach.

Co jeszcze wyróżnia podejście DevOps?

DevOps w praktyce przekłada się na ciągłość procesów: od prac nad oprogramowaniem, poprzez testy, aż do pełnego wdrożenia i poprawiania ewentualnych błędów. W podejściu DevOps masz do czynienia z ciągłym rozwojem: zespół poznaje nowe rozwiązania i może na bieżąco implementować je do posiadanego kodu, a co za tym idzie, do pracy ludzi obsługujących dany program. Z kolei ciągłość testów i stały monitoring pozwalają na eliminację błędów jeszcze zanim zgłosi je docelowy odbiorca narzędzia, co wiąże się z małym ryzykiem niepowodzenia, za to znacznie podnosi bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Wsparcie DevOps od Euvic

Euvic jako realizator podejścia DevOps dostarcza rozwiązania w najwyższym stopniu odpowiadające na zapotrzebowanie klientów. Tworzone rozwiązania DevOps mogą dzięki temu rozwijać się, a co za tym idzie, również poprawiać swoją stabilność. To wszystko sprawia, że Twoja firma może łatwiej zrealizować założone cele biznesowe.

Wiesz już, co DevOps może dać Twojej firmie. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci ofertę w najlepszym stopniu dopasowaną do potrzeb przedsiębiorstwa, którym zarządzasz.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://www.euvic.com/pl/devops/ 

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej