Czym się kierować podczas zakupu gadżetu?

Autor:

   |

Słowo gadżet bardzo często kojarzy się nam z przedmiotami zbędnymi, które dostajemy bez specjalnej okazji lub jako pamiątkę po jakimś wydarzeniu. Gadżety firmowe typu długopisy, smycze do kluczy etc. zna chyba każdy.
Tymczasem dobrze przemyślany gadżet może być atrakcyjnym prezentem, który oprócz nowoczesnego wyglądu może być całkiem praktyczny jednakowo w domu, w biurze. Co może nim być? Sprawdźmy.

Gadżet powinien pasować do osoby obdarowanej

Każdy z nas znalazł się chyba choć raz w niezręcznej sytuacji, w której otrzymał niezbyt pożądany prezent.
Bardzo często jest to skutkiem nieznajomości naszych potrzeb, gustu i zainteresowań. Dlatego, zanim postanowimy zakupić gadżety na prezent warto zastanowić się nad tym kto i do czego ma ich używać. Samo określenie
fajne gadżety to za mało, aby prezent był udany. Dobrze byłoby znać, choć odrobinę gusta obdarowywanej osoby, aby nie kupić przykładowo super kubka do kawy komuś, kto kawy nie pija. To tylko jeden z przykładów nietrafionego upominku.

Co może być trafionym gadżetem do domu i biura?

Pomysłów na gadżety na upominek jest mnóstwo. Wystarczy odwiedzić stronę internetową jednego ze sklepów, które mają w swoim asortymencie tego typu produkty. Przykładowo
Gratoria Poznań zapewnia bogaty wybór gadżetów na każdą okazją i każdą kieszeń. Znajdziemy w niej m.in. niezawodne i uniwersalne kubki z różnymi motywami i napisami, różnego rodzaje koce w śmieszne wzory, poduszki i ręczniki z napisami czy skarpetki, których nie dostaniemy w żadnym sklepie.

Gadżet nie musi być drogi

Wbrew pozorom gadżety wcale nie muszą się kojarzyć z produktami drogimi. Oczywiście możemy bez problemu znaleźć upominek za 300 zł, ale ceny zdecydowanej większości z nich oscylują wokół 30-50 zł. Rozważając dowolny zakup warto zwracać uwagę na jakość. Najtańsze produkty, pomimo że ładne, mogą nie być zbyt trwałe i szkoda na nie pieniędzy. Na szczęście większość gadżetów sprzedawana jest na podstawie licencji znanych marek, które są produkowane z dobrej jakości materiałów zapewniającym im trwałość. Warto o tym pamiętać szczególnie przy gadżetach kupowanych na najmłodszych użytkowników. Zazwyczaj to one są najbardziej narażone na zniszczenia.

Podsumowując, gadżet nie musi być upominkiem kupowanym nieco na siłę, bez pomysłu, ot tak, bo wypada. Dobrze dobrany gadżet, chociażby latarka na rower może być i praktyczny i ładny. Jeśli do tego będzie dopasowany do zainteresowań obdarowanej osoby istnieje duża szansa, iż wniesie on realną wartość do jej życia pomimo stosunkowo niewielkiej kwoty, jaką musieliśmy na niego wydać. Jak przy każdym zakupie, tak i tutaj zaleca się chwilę zastanowienia, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej