Czym kierować się pry wybieraniu list zasilających?

Autor:

   |

Jeśli chce się prawidłowo zasilić urządzenia elektryczne warto jest zaopatrzyć się w odpowiednio wybrane akcesoria elektryczne. Jednym z takich produktów jest listwa zasilająca. Pozwala ona wpływać na sposób funkcjonowania urządzeń w sieci elektrycznej jak też na bezpieczeństwo ich użytkowania. W stosunku do korzystania z prądu bezpośrednio z gniazdka elektrycznego postawienie na listwy to możliwość zwiększenie ochrony urządzeń elektrycznych. Dodatkowo listwy pozwalające na podłączenie większej liczby urządzeń to możliwość zwiększenia wygody z nich korzystania.

Jakie typy listew można kupić?
Na rynku akcesoriów elektrycznych można wybierać różne rodzaje listew. Podstawowe typy to:
– klasyczna listwa zasilająca
– antyprzepięciowa listwa filtrująca.
Najbardziej popularnym, bo przede wszystkim tanim produktem jest klasyczna listwa zasilająca. Takie listwy elektryczne nie posiadają żadnych filtrów. Jednocześnie nie znajdują się w nich zabezpieczenia antyprzepięciowe. Z tego powodu nie jest to produkt, który jest w stanie w sposób skuteczny chronić urządzenia przed występowaniem skoków napięcia. Postawienie na takie wyroby ma na celu przede wszystkim wygodne podłączenie większej ilości urządzeń przy jednoczesnym przedłużeniu kabla zasilającego. Znaleźć można takie modele listew elektrycznych w klasycznej wersji, które posiadają również wyłączniki, które pozwalają na szybkie wyłączenie wszystkich podłączonych do listwy urządzeń. Więcej informacji znajdziesz na stronie branżowej.

Modele antyprzepięciowe

Innym rodzajem listew elektrycznych https://sklep.mactech.pl/prad/listwy-przedluzacze-elektryczne/ są modele antyprzepięciowe. Takie wyroby posiadają wbudowane systemy zabezpieczające. Mają one na celu chronić urządzenia przed występowaniem nagłych spadków oraz wzrostów napięcia w sieci, co może prowadzić do pojawienia się uszkodzeń w urządzeniach. W podstawowych wersjach takich listew można korzystać z bezpieczników topikowych. Oferują one podstawową ochronę przed przepięciami. Przy wystąpieniu nadmiernego zwiększania się wartości prądu topik w listwie ulega stopieniu, co sprawia, że prąd przestaje płynąć do urządzeń. Natomiast w bardziej zaawansowanych modelach listew antyprzepięciowych można korzystać z kilkustopniowych zabezpieczeń. Obejmuje to zarówno bezpieczniki topikowe jak też układy warystorów, czy diody transilowe.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej