Czy warto zainwestować w laptop poleasingowy?

Autor:

   |

Często zdarza się, że nasz sprzęt, którego potrzebujemy głównie do wykonywania obowiązków służbowych, nagle przestaje działać, a nie stać nas na zakup całkowicie nowego. Wiele osób stara się wybierać produkty dobrej jakości, których ceny często przewyższają nasze możliwości finansowe. Z tego względu, jedną z ciekawszych opcji, jest zakup sprzętu używanego, poleasingowego. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie i co warto o nim wiedzieć?

1. Czym dokładnie są laptopy poleasingowe?

2. Czy sprzęt poleasingowy ma jakieś zalety?

3. Zakup laptopów poleasingowych – mądre oszczędzanie

Nie zawsze każdy musi decydować się na kredyty, żeby móc kupić sobie nowy sprzęt. Czasem warto wstrzymać się z tak drastycznymi rozwiązaniami i postawić jednak na komputery czy laptopy poleasingowe, które nie są dużo gorsze od nowych, ze sklepowej półki.

Czym dokładnie są laptopy poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to sprzęt, który wcześniej wykorzystywany był przez firmę lub większą korporację. Użytkowane były wyłącznie w okresie leasingu, a po zakończeniu umowy, lub w przypadku, gdy firma potrzebowała lepszych, nowszych laptopów, oddano je do leasingodawcy. Wiele jednostek z tego sprzętu, który wrócił, nie nadawała się jeszcze do utylizacji, gdyż, tak naprawdę, komputer był w pełni sprawny i działał jak należy. Z tego względu, wiele przedsiębiorców zajmujących się wydawaniem sprzętu w leasing, po powrocie sprawnych komputerów decyduje się na próbę ich sprzedaży.

Laptopy poleasingowe to w większości sprawny, dobrze działający sprzęt, który zawiera jedynie lekko widoczne ślady użytkowania na matrycy, klawiaturze czy na padzie. Mogą się zdarzyć także lekkie rysy czy zabrudzenia na obudowie, ale to wszystko. Laptopy poleasingowe to fantastyczna opcja dla osób, które natychmiast potrzebują dobrego komputera, jednak nie są w stanie wydać sporej sumy pieniędzy na całkowicie nowy sprzęt.

Czy sprzęt poleasingowy ma jakieś zalety?

Sprzęt, który powrócił do leasingodawcy po upływie konkretnego czasu, ma wiele zalet, znacznie więcej niż wad. W dużych korporacjach wymaga się sprzętu, który cechuje się rewelacyjną specyfikacją. Z tego względu, w przypadku laptopów poleasingowych, rzadko kiedy można znaleźć słabej jakości komputery. Wręcz przeciwnie – przedsiębiorcy parający się leasingiem, głównie oferują fantastyczne laptopy z parametrami, o jakich nam się nie śniło. A to wszystko za znacznie niższą kwotę, niż w sklepie.

Laptopy poleasingowe bardzo często cechują się fantastycznym procesorem i znacznie lepszą pamięcią od przeciętnego sprzętu. Ponadto, z laptopów poleasingowych można korzystać zaraz po zakupie, gdyż sprzęt posiada aktualny system operacyjny oraz działa bardzo płynnie. W ofercie laptopów poleasingowych nie spotkamy się ze sprzętem mało znanych, nierzetelnych marek. Głównie są to dobrze znane laptopy firmowe, w których króluje marki takie, jak Dell, Lenovo, HP czy Apple.

Zakup laptopów poleasingowych – mądre oszczędzanie

Wiele osób zastanawia się, czy zakup laptopa poleasingowego nie odbije się czkawką. Biorąc jednak pod uwagę, że wśród poleasingowych laptopów można znaleźć same perełki dobrych marek, a wszystko to za niską cenę, można uznać to za bardzo mądry wybór i niezwykle oszczędny. Najlepsze i najdroższe są urządzenia klasy A, gdzie mammy do czynienia jedynie z lekkimi zarysowaniami, jednak sprzęt klasy B, który charakteryzuje się nieco gorszym wyglądem, może być prawie 50% tańszy od całkowicie nowych odpowiedników. Jest to nie lada zachęta, by jednak skorzystać z ofert z jakimi wychodzą naprzeciw leasingodawcy.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej