Czy warto kupować odnowione telefony?

Autor:

   |

Zwykle wymieniamy telefon co ok. 2 lata. Do zakupów zachęcają nas ulepszone funkcje i parametry smartfonów nowszej generacji. Dzięki temu mamy dostęp do bardziej zaawansowanych technologii i możemy podążać za stale zmieniającymi się trendami. Pamiętaj jednak, że takie częste zakupy nie są obojętne dla planety. Co możesz na to poradzić? Sprawdź, czym jest recykling smartfona i dlaczego warto kupić odnowiony telefon.

Czym są odnowione telefony?

Telefon odnowiony to taki, który był wcześniej używany, ale został oddany do recyklingu i przywrócony niemalże do stanu fabrycznego. Taki telefon jest pozbawiony wgnieceń, śladów wypalenia ekranu, stłuczeń i jakichkolwiek usterek, które mogłyby wpłynąć negatywnie na komfort użytkowania.

Odnowione smartfony działają tak samo jak urządzenia fabrycznie nowe. Mają roczną rękojmię lub dwuletnią gwarancję, ponieważ są odnawiane przez sprawdzonych partnerów posiadających certyfikaty producentów. Przed ponowną sprzedażą odnowiony telefon przechodzi testy, reset, czyszczenie i formatowanie oraz jest gruntownie sprawdzany przez specjalistów. Do urządzeń dołączana jest nowa ładowarka i instrukcja obsługi

Telefon odnowiony jest lepszy dla środowiska

Telefony refurbished, czyli odnowione, są bardziej przyjazne środowisku niż te fabrycznie nowe. Dlaczego? Proces odnowy urządzenia pochłania mniej zasobów – wody, energii, surowców – niż produkcja sprzętu od zera.

Ty też możesz dać urządzeniom drugie życie. Zamiast chować stary smartfon do szuflady, pamiętaj, że możesz oddać go do recyklingu (nawet jeśli urządzenie jest niesprawne). Odnowione telefony często wymagają użycia surowców takich jak złoto, miedź, platyna, srebro i innych materiałów. Można je pozyskać ze zużytych sprzętów i ponownie wykorzystać. Recykling elektrośmieci dotyczy każdego urządzenia, które posiada kabel zasilający lub baterię – a więc każdego telefonu. Baterie zawierają substancje szkodliwe dla środowiska, dlatego takich sprzętów należy pozbywać się odpowiedzialnie.

Odnowione smartfony w atrakcyjnych cenach

Wiesz już, co to znaczy „telefon odnowiony” i że to świetny sposób na wprowadzenie drobnej dla Ciebie, a ogromnej dla planety zmiany w nawykach konsumenckich. Przygotuj się na kolejną świetną wiadomość: odnowione telefony są przyjazne i środowisku, i Twojemu portfelowi! W przystępnej cenie możesz kupić smartfon, który wygląda i działa jak nowy.

I to jest jeden z powodów, dla których warto korzystać z Orange Flex – oferty komórkowej neutralnej klimatycznie. Całość działa w wygodnej aplikacji, a jej częścią jest sklep mobilny, w którym znajdziesz m.in. urządzenia odnowione – działające jak te prosto z fabryki, tylko w lepszych cenach. Więcej dowiesz się na stronie https://flex.orange.pl/sklep. Wśród odnowionych telefonów w ofercie Sklepu Flex znajdziesz między innymi smartfony z serii Samsung Galaxy (np. S10, S10+ czy S20 i S20+) czy OPPO (np. Reno5 lub Reno6).

Czy warto kupić takie urządzenie? Jest tańsze niż nowe, a działa tak samo dobrze, no i pozwala mieć swój mały wpływ na dobro planety. Jeśli to ważne dla Ciebie kwestie, wybór odnowionego telefonu jest wart rozważenia.

Artykuł sponsorowany.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej