Czy projektor może zastąpić telewizor?

Autor:

   |

Oglądanie filmu na dużym ekranie może dostarczyć wyjątkowych wrażeń. Co zrobić, jednak gdy jesteśmy ograniczeni wielkością telewizora? Rozwiązaniem może być wykorzystanie projektora. Czy i kiedy warto to zrobić? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Telewizor czy projektor – co jest lepsze?

Oglądanie telewizji to narodowy sport Polaków. Seriale, filmy, mecze i programy rozrywkowe goszczą codziennie w domach wielu milionów ludzi. W poszukiwaniu dodatkowych wrażeń wiele osób decyduje się na zakup urządzeń z dużym ekranem. Jeszcze kilkanaście lat temu, telewizor o przekątnej 40- cali był uważany za luksusowy. Teraz normą są urządzenia 55- oraz 65-calowe. Jednak wielkość sprzętów jest ograniczona, za wyświetlacz o przekątnej 85 czy 100 cali trzeba zapłacić już bardzo dużo. Jeśli masz na oku takie urządzenie, ale brakuje Ci na nie pieniędzy, to skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest szybka pożyczka.

Z tego powodu, część osób decyduje się na wybór projektora multimedialnego. Tego typu sprzęt umożliwia wyświetlenie obrazu o przekątnej nawet 150 cali. Jednak z tym związane są pewne ograniczenia. Żeby projekcja była wyraźna, trzeba stworzyć do tego odpowiednie warunki. Przede wszystkim pomieszczenie musi być odpowiednio zaciemnione. Tylko wtedy obraz będzie wyraźny. Ponadto, do wyświetlania obrazu niezbędne jest odpowiednie tło. Co prawda, można rzucić obraz na ścianę, jednak wtedy jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

W dobie serwisów streamingowych takich jak Netflix, czy HBO GO, coraz mniej osób ogląda telewizję linearną. Wiele osób skupia się na filmach i serialach, które są dostępne 24h na dobę. To sprawia, że urządzenia muszą posiadać odpowiednie aplikacje, które umożliwią oglądanie wybranych tytułów Producenci telewizorów już od ponad 10 lat instalują w swoich telewizorach systemy smart TV, które zapewniają dostęp do wybranych programów. Podobnie jest w przypadku projektorów multimedialnych, w które również coraz częściej mają dostęp do internetu i aplikacji.

Lepiej wybrać telewizor czy projektor?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. To wszystko zależy od preferencji oglądającego oraz od warunków w domu lub mieszkaniu. Im większy ekran, tym lepsze przeżycia podczas oglądania. Biorąc pod uwagę tylko ten aspekt, to oczywistym wyborem będzie projektor, który pozwoli na wyświetlanie obrazu o dużej przekątnej. Jednak, żeby to było możliwe, to należy spełnić odpowiednie warunki. Przede wszystkim pomieszczenie musi zostać zaciemnione oraz trzeba mieć miejsce na to, żeby zmieścić tak duży obraz.

Z tych powodów rzutnik to dobry wybór dla osób, które mieszkają w dużych domach. Wtedy jest większa możliwość znalezienia odpowiedniego miejsca. Jeśli masz wolne pomieszczenie, np. w piwnicy, to możesz je przerobić na salę kinową. Dla osób, które mają mniejsze domy albo mieszkają w blokach, lepszym wyborem będzie zakup telewizora. Na nowoczesnych ekranach również będzie wszystko dobrze widać.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej