Czy program do fakturowania to dobre rozwiazania?

Autor:

   |

Prowadzenie dokumentacji firmowej nie należy do prostych czynności, zwłaszcza w Polsce gdzie każdy przedsiębiorca musi się mierzyć z ogromem różnych i niejednokrotnie nieprecyzyjnych przepisów. Co zrobić, aby dokumentacja firmy była uporządkowana, a wystawianie faktur nie sprawiało żadnych problemów. Czym jest faktura VAT, kto może ją wystawić, czy wystawianie faktur jest trudne oraz jakie narzędzia przydają się do wystawiania faktur? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś w tym temacie, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Czym są faktury i czy każdy ma możliwość wystawiania faktur VAT?

Faktura VAT to dokument potwierdzający sprzedaż towarów lub usług przez przedsiębiorcę, który wystawiany jest w dwóch egzemplarzach – jeden egzemplarz jest dla wystawiającego czyli sprzedawcy, natomiast drugi przeznaczony jest dla kupującego. Faktura ma postać pisemną czyli papierową lub elektroniczną wystawianą komputerowo. Obecnie coraz częściej odchodzi się od ręcznego wystawiania faktur, ponieważ faktura elektroniczna jest bardziej czytelna i szybsza w wypełnieniu. Fakturę VAT wystawia się w przypadku kiedy przedsiębiorca jest czynnym płatnikiem VAT-u, w przeciwnym wypadku nie wystawia się faktur. Zazwyczaj fakturę wystawia ten kto sprzedaje klientowi towar lub wykonuje jakąś usługę, chociaż są wyjątki. Tak więc nie każdy przedsiębiorca czy osoba prowadząca działalność gospodarczą ma obowiązek wystawiania faktur VAT. Fakturę wystawia się najpóźniej do piętnastego dnia miesiąca, po którym nastąpiła sprzedaż danego towaru lub usługi. Aby wystawiona faktura była uznana za fakturę muszą być na niej naniesione określone prawem dane. Zgodnie z prawem faktura powinna zawierać takie elementy jak: data sprzedaży i data wystawienia faktury, numer faktury, imiona oraz nazwiska sprzedającego i kupującego, ich adresy oraz numery NIP. Ponadto na fakturze musi się znaleźć nazwa oraz ilość towaru lub usługi, cena jednostkowa netto za towar lub usługę, stawki podatku oraz kwota ogółem do zapłaty za towar lub usługę. Wystawienie faktury nie jest jakieś skomplikowane, jednak jeśli źle wystawisz fakturę, to trzeba będzie wystawić kolejną fakturę tak zwaną korygującą. Wystawianie faktur może być jednak kłopotliwe jeśli wystawia się ich bardzo dużo w danym miesiącu. W takim wypadku warto pomyśleć o profesjonalnym programie do fakturowania, który posiada wiele przydatnych funkcji, które z pewnością ułatwią oraz uporządkują organizację pracy w firmie. Program do fakturowania będzie tez bardzo przydatny dla wszystkich początkujących przedsiębiorców, którzy nie mają żadnego doświadczenia w prowadzeniu tego typu dokumentacji.

Dlaczego warto posiadać program do fakturowania?

Wystawianie faktur cyklicznych, faktur zaliczkowych, dokumentów kosztowych oraz prowadzenie ewidencji przychodów może dla wielu przedsiębiorców nie być łatwe, a często  bardzo pracochłonne. Jednak nie trzeba się tym przejmować, ponieważ można w takim wypadku skorzystać z programu do wystawiania dokumentów właśnie takich jak faktury, raporty czy ewidencje. Program do fakturowania jest przede wszystkim dużym ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy, który jest czynnym płatnikiem VAT i wystawia faktury VAT. Za pomocą programu w szybki i prosty sposób możesz wystawić fakturę na podstawie wprowadzonych przez siebie danych oraz ją wygenerować. Dzięki temu programowi wystawianie i wysyłanie faktur jest bardzo łatwe i przyjemne. W obsłudze program jest bardzo prosty, nowoczesny oraz intuicyjny, dzięki czemu każdy poradzi sobie z jego obsługą. Jeden z takich programów znajdziesz na stronie https://www.rafsoft.net/. Program służy między innymi do wystawiania faktur VAT, faktur eksportowych, faktur walutowych, faktur końcowych, ale też paragonów fiskalnych, raportów sprzedaży czy ewidencji VAT. Program do fakturowania to taki pakiet przedsiębiorcy, który nie tylko pomoże w wystawianiu faktur, ale też pomoże prowadzić na przykład całą dokumentację magazynową. Program do fakturowania posiada wiele przydatnych funkcji do elektronicznego fakturowania oraz wysyłania dokumentów drogą elektroniczną. Program jest aktualizowany na bieżąco, dzięki czemu zawsze wszystkie wzory dokumentów do wypełnienia są aktualne oraz prawidłowe. Wystawiając fakturę w programie nigdy o niczym nie zapomnisz, ponieważ wszystko podane masz we wzorze i wystarczy, że tylko uzupełnisz poprawnie dane. Dobrze i czytelnie wystawiona faktura VAT będzie dobrze świadczyć o Tobie i Twojej firmie, dzięki czemu zachęcisz klientów do współpracy z Tobą. Aby wszystkie dokumenty w firmie były w jak najlepszym porządku zdecyduj się na zakup programu do fakturowania, który ułatwi Ci pracę z dokumentami oraz obsługę Twoich klientów. Program do fakturowania to nowoczesne oraz praktyczne rozwiązanie, które pomoże Ci też zaoszczędzić sporo cennego czasu, który możesz przeznaczyć na rozwijanie swojej działalności i zdobywanie nowych klientów. Z programem do fakturowania wystawianie dokumentów nie sprawi problemów żadnemu przedsiębiorcy.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej