Co to są kryptowaluty?

Autor:

   |

Popularność inwestowania w kryptowaluty systematycznie rośnie, jednak nadal nie każdy zdaje sobie sprawę z tego na jakiej zasadzie one funkcjonują. Czym są kryptowaluty? Jak je kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to pieniądz cyfrowy, który powstaje na bazie specjalnych algorytmów. Funkcjonują one w sposób autonomiczny, co oznacza, że nie należą do tradycyjnych systemów bankowych oraz rządowych. Celem ich powołania było stworzenie alternatywnego sposób dokonywania płatności internetowych, który nie będzie mógł być kontrolowany przez organy finansowe. W rzeczywistości jednak kryptowaluty wykorzystywane są głównie w celach inwestycyjnych, a ich funkcja płatnicza stanowi margines transakcji. Ich cechą charakterystyczną jest duża zmienność kursowa, która powoduje, że na inwestycji w kryptowaluty można uzyskać astronomiczne zyski w krótkim czasie.

Bitcoin oraz altcoiny

Pierwszą oraz zdecydowanie najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin, który powstał w 2009 roku. Obecnie zakup Bitcoina wiąże się z ogromnym wydatkiem, ponieważ 1 BTC kosztuje niespełna 130 tys. złotych. Dobrą informacją dla inwestorów jest jednak fakt, że możliwy jest zakup ułamkowej części Bitcoina. Z czego wynika tak wysoka cena Bitocina? Przede wszystkim z jego popularności oraz faktu, że inwestują w niego nawet najwięksi światowi inwestorzy, z Elonem Muskiem na czele. Czym w zasadzie jest Bitcoin? Warto mieć świadomość, że jest to wyłącznie zapis w specjalnym systemie kryptograficznym, a własność kryptowaluty zapisana jest w poszczególnych węzłach tego systemu.

Alternatywą dla pierwszej światowej kryptowaluty, czy Bitcoina są altcoiny, czyli kryptowaluty, które powstały już w trakcie istnienia Botcoina. Warto mieć świadomość, że jako altcoiny funkcjonują nawet te kryptowaluty, które wykorzystują dokładnie to samo oprogramowanie co Bitcoin. Pierwszy altcoin, czyli Namecoin powstał w 2011 roku, a obecnie funkcjonuje kilka tysięcy różnych altcoinów. Zdecydowanie najpopularniejszy jest Ethereum, czyli druga po Bitcoinie najbardziej wartościowa kryptowaluta świata.

Jak kupić kryptowaluty?

Zakup kryptowalut rozważa coraz więcej osób, co wynika z faktu, że funkcjonują one w świadomości jako inwestycja, która może przynieść spektakularne zyski. W efekcie inwestycją w kryptowaluty zainteresowanie są zarówno drobni, jak i bardzo bogaci inwestorzy. Jak zatem je kupić? Najprościej korzystając z kantoru kryptowalut, który jest dostępny pod linkiem https://kryptowaluty.pl. Platforma umożliwia bowiem nie tylko zakup Bitcoina, ale również wielu altcoinów, a kupując kryptowaluty za jej pośrednictwem można mieć pewność, że transakcja jest w 100% bezpieczna. Gwarantują to zabezpieczenia, których poziom jest tożsamy z ochroną transakcji, którą gwarantują banki. Zaletą z pewnością jest również błyskawiczna weryfikacja konta oraz szybkie płatności kartą płatniczą.

Podsumowując należy stwierdzić, że zainteresowanie kryptowalutami nadal będzie rosło. Przed ich zakup warto jednak zapoznać się z zasadą ich funkcjonowania, co pozwoli podjąć świadomą decyzję inwestycyjną.

1 komentarz
  1. Kryptowaluciarz
    Odpowiedz

    Dobrze, że powstaje coraz więcej miejsc, w których można kupić Bitoicna i inne kryptowaluty.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej