Bezpieczeństwo i legalność kryptowalut

Autor:

   |

Mimo, że kryptowaluty są obecne na rynku już od kilku lat, to wielu inwestorów zainteresowało się nimi dopiero w ubiegłym roku – kiedy to zwyżki Bitcoina były trudne do przeoczenia i stanowiły samą w sobie ogromną sensację. Sensacja czy nie, na Bitcoinie można było całkiem dobrze zarobić, co przykuło uwagę kolejnych chętnych do jego kupienia. Jednak wiele osób podchodzi do tematu innowacyjnych walut wirtualnych dość sceptycznie – zwracając uwagę choćby na sam fakt braku stabilności notowania kryptowalut. To nie jedyny aspekt tego rodzaju inwestycji, który budzi wątpliwości.

Czy kryptowaluty są legalne?

Dużo zależy od tego, w jakim kraju się znajdujecie. W Chinach i Rosji zostały zabronione, a inne kraje myślą o tym, aby wprowadzić utrudnienia i ograniczenia w pozyskiwaniu kryptowalut. W wielu miejscach na świecie korzystanie i kupowanie kryptowalut jest jak najbardziej dozwolone przez prawo.

Jeśli chcemy wejść w posiadanie kryptowalut, koniecznie musimy uważać na oszustów. Aby uchronić się przed ich nieuczciwymi praktykami, możemy zaopatrywać się w walutę w znanych serwisach – do takich należy m.in rodzima giełda Bitbay oraz platformy do handlu lewarowanego: BitMex oraz Bybit.

Bezpieczeństwo kryptowalut

Zanim zdecydujemy się na zakup kryptowalut od danego pośrednika, warto jest zapoznać się z kilkoma informacjami na jego temat. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie waluty u znanych pośredników (giełdy kryptowalut, platformy CDF czy kantory). Jeśli nie jesteśmy obeznani z tematem kryptowalut poszukajmy autorytetów, które będą dzielić się rekomendacjami na temat pośredników. Z pewnością będą się oni dzielić również szeregiem istotnych danych na temat samego operowania kryptowalutami.

Przed zakupami kryptowaluty u pośrednika warto również zwrócić uwagę na to, czy kupując wchodzimy w posiadanie jedynie waluty, czy też udziałów – tak jak na giełdzie BitMEX czy Bitbay. To bardzo istotne rozróżnienie. Posiadając udziały jesteśmy w stanie czerpać z nich korzyści majątkowe. W przypadku, gdy kupujemy walutę możemy jedynie wykorzystywać ją do opłacenia towarów, czy sprzedaży (zakup “fizycznych” kryptowalut np. na BitBay).

Pamiętajmy również, żeby przy zakupach zwrócić uwagę, czy nasze pieniądze idą na stworzenie nowej kryptowaluty, czy też zakup nominałów już istniejącej.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej