Automatyzacja tradingu kryptowalutami – co wykorzystać?

Autor:

   |

Świat kryptowalut przyciąga coraz szersze grono osób, które szukają alternatywnej metody na pomnażanie swoich oszczędności, obok inwestowania w papiery wartościowe czy na giełdach towarów etc. Jedną z popularnych strategii jest trading kryptowalutowy, wymagający jednak sporych nakładów czasu, energii i wiedzy analitycznej. Co ciekawe, istnieją narzędzia, które są w stanie ułatwić życie tradera, przynosząc mu zyski dzięki automatyzacji procesów. To właśnie na takich rozwiązaniach skupimy się w dzisiejszym artykule.

Trading kryptowalutowy – na czym polega?

Trading to słowo pochodzące z języka angielskiego, oznaczające po prostu „handel”. Tak naprawdę nie wiąże się ono wyłącznie ze światem kryptowalut, a traderów można spotkać również w innych przestrzeniach inwestycyjnych. Zajmują się choćby obrotem tradycyjnymi walutami na giełdzie Forex, papierami wartościowymi lub realnymi towarami (kruszce, paliwa).

Trading polega bowiem na kupowaniu i sprzedawaniu rozmaitych aktywów finansowych, do których zaliczają się również kryptowaluty. To właśnie trader decyduje, kiedy najlepiej kupić dany produkt w atrakcyjnej cenie, by po pewnym czasie zarobić na nim przy odsprzedaży.

W zależności od wybranego modelu działania trading może przyjmować formę transakcji, otwieranych i zamykanych w ciągu kilku sekund lub minut. Zdarza się również, że transakcja na konkretnej parze kryptowalutowej jest zamykana w ciągu jednego dnia lub maksymalnie kilku dni.

Wszystkie kroki, podejmowane przez tradera, powinny być powiązane z rzetelną analizą danych i wahań kursów na giełdach kryptograficznych, co pozwala znaleźć okazję na zysk. Do tego celu potrzeba jest jednak wiedza, a także poświęcenie sporej ilości czasu. Trudno się zatem dziwić, że osoby zaangażowanej w trading chętnie stawiają na dodatkowe wsparcie, jakim są kryptoboty.

Jak działają kryptoboty?

Kryptoboty to nic innego jak wstępnie zaprogramowane aplikacje, które ułatwiają handel na wybranych parach kryptowalutowych na różnych giełdach. Produkty takie, jak EazyBot, w imieniu tradera śledzą zachowania kursów i trendy w świecie kryptowalut, by skutecznie zamykać zyskowne transakcje w najlepszych momentach.

Ich zadaniem jest uproszczenie handlu kryptowalutami i wsparcie dla mniej lub bardziej doświadczonych traderów, którzy chcą osiągać zyski w świecie wirtualnych walut. Czym wyróżniają się kryptoboty? Zostały one stworzone tak, by jak najbardziej ułatwić trading. Przyjazny interfejs pozwala łatwo wybrać pary kryptowalutowe i giełdę, na której chce się handlować. Później pozostaje już tylko włączenie robota, by nieustannie śledził kursy, generując lepsze wyniki w handlu.

Największe zalety botów automatyzujących handel kryptowalutami

Dlaczego warto korzystać z kryptobotów? Przede wszystkim to olbrzymia oszczędność czasu. Bot nieustannie kontroluje sytuację na giełdach, nie potrzebuje przerw i działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podobnie jak giełdy kryptograficzne. W efekcie jest w stanie skuteczniej wyśledzić zwyżkowe lub spadkowe trendy, by zarabiać dla tradera, gdy ten zajmuje się innymi zadaniami. Trading boty są zaprogramowane tak, by zamykać niemal wszystkie zyskowne transakcje, co w pewnym stopniu zmniejsza ryzyko straty, z którym trzeba się zawsze liczyć, również w świecie kryptowalut.

Boty są proste w obsłudze, a ich zaprogramowanie nie zajmuje zbyt wiele cennego czasu. Nadają się do zastosowania zarówno przez początkujących traderów, którzy potrzebują realnej pomocy, by skuteczniej weryfikować dane, zanim nabędą odpowiednie umiejętności, jak i doświadczonych graczy, dla których to solidna oszczędność czasu – do wykorzystania przy bardziej wymagających zadaniach. Automatyzacja w handlu kryptowalutami to zatem rozwiązanie naprawdę korzystne pod wieloma względami.

Skuteczny sposób na trading – boty kryptowalutowe

Trading boty odmieniają oblicze handlu kryptowalutami, pozwalając skuteczniej zamykać transakcje i osiągać zyski na wielu parach walut wirtualnych. Choć rozwiązania tego typu są niezmiernie praktyczne i korzystne, zawsze warto jednak pamiętać o tym, by inwestować rozsądnie i przeznaczać na handel kryptowalutami tylko tyle środków, ile jest się gotowym stracić. Każda inwestycja to bowiem zawsze ryzyko straty.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej