5 istotnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa Telewizji hybrydowej – w celu ochrony Twojej prywatności

Autor:

   |

Czy ostatnio zakupiłeś Telewizję hybrydową, która była ofertą w Cyber Monday? To oczywiste — prawdopodobnie już takowy posiadasz. W związku z tym wypada aby dowiedział się paru rzeczy na temat Telewizji hybrydowej. Tematem omawianym dzisiaj jest bezpieczeństwo oraz prywatność przy użytkowaniu Telewizji hybrydowej.

Informacje dotyczące poruszonego tematu są obecne w najnowszych wiadomościach dzięki udostępnionemu niedawno postowi na blogu przez urząd FBI, Oregon. Weźmy pod uwagę to, że ostrzeżenie pochodzące od FBI na temat włamań przez Telewizję hybrydową nie pochodzi z siedziby FBI w Waszyngtonie D.C., więc nie jest to opis nowego czy nadchodzącego niebezpieczeństwa.

Jednakże, FBI w Portland dzieli się poprzez posty na blogu takowymi zdarzeniami, jakie miały miejsce przez kilka zeszłych lat. Przede wszystkim wiele z telewizorów hybrydowych posiada nieudolny rodzaj bezpieczeństwa.

Wiele telewizorów hybrydowych zezwala na podłączanie się pod sieć internetową. Niektóre z nich mają nawet wbudowane serwery sieciowe. (Wielce powszechnym jest posiadanie funkcji serwerowo-sieciowych na urządzeniach domowych takich jak rutery oraz cyfrowe urządzenia przechwytujące obraz i dźwięk.)

W przypadku możliwie najgorszego scenariusza – telewizor z wbudowaną kamerą oraz mikrofonem mógłby zostać podłączony pod internet bez autoryzacji. Co gorsza, mogłoby nastąpić utajone podsłuchiwanie za pomocą urządzenia audio i podglądanie użytkowników przez wbudowaną kamerę w telewizorze. Wtedy już oni wiedzą prawie wszystko, co dzieje się w naszym życiu spędzonym w pokoju…a nawet w sypialni – inwigilacja, której powinniśmy być świadomi.

Aby takie szpiegowanie przez telewizję hybrydową mogło być możliwe, ktoś kto by chciał się włamać musiałby wiele kombinować. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Dotyczy ona wskazówek – jak chronić swoją prywatność (w krokach).

5 przydatnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa TV

1. Zanim zdecydujesz się na zakup telewizji hybrydowej, sprawdź czy posiada kamerę i/lub mikrofon.

Zastanów się nad tym, czy naprawdę chcesz kupić telewizję by utracić swoją prywatność na zawsze. (Osobiście nie radzilibyśmy pozostawienia takiego sprzętu w naszym własnym domu.)

2. Jeśli już jesteś na tym etapie, że posiadasz TV z wbudowaną kamerą i/lub mikrofonem sprawdź, czy możesz usunąć te urządzenia odpowiedzialne za te funkcje inwigilujące.

W tym celu przejdź do ustawień urządzenia a następnie posłuż się wyszukiwarką Google sprawdzając parametry swojego sprzętu jeśli zajdzie takowa potrzeba. Jeśli nie odnajdziesz żadnego sposobu dzięki któremu uchronisz się przed inwigilacją — a FBI ostrzega przed korzystaniem z tego typu modelu — okryj kamerę czarną taśmą.

3. Sprawdź czy możliwa jest zmiana hasła administracyjnego na Twoim hybrydowym telewizorze w ustawieniach.

Wiele urządzeń hybrydowych ma domyślnie ustawione hasło. Wielu konsumentów pozostawia je niezmienione. Jednakże te hasła nie są żadnym sekretem. Potencjalni klienci zakupujący telewizję hybrydową mogą skorzystać z Google w celu wyszukania instrukcji obsługi dla danego TV, którego kupnem są zainteresowani. W dodatku polecono użytkowanie telewizji hybrydowej z funkcją VPN takiego jak surfshark.

4. Zobacz jak łatwo zaktualizować firmware (oprogramowanie wbudowane w urządzenie, zapewniające podstawowe procedury obsługi tego urządzenia) telewizora.

Tę czynność należy wykonać jako jedną z pierwszych zanim zdecydujesz się na kupno danego modelu. Ponownie, Google posłuży tu Tobie jako przyjaciel. Nasz własny telewizor hybrydowy Samsung 2013 zaktualizuje się sam. W konsekwencji pojawia się myśl, iż pozostałe modele działają na tych samych lub podobnych zasadach.

5. Zmień ustawienia dostępu oraz hasła administracyjne swojej domowej sieci WiFi.

Przyczyną tego, że następują włamania sieciowe WiFi jest zbyt słabe hasło. Jeśli atkujący nie posiądze Twojej sieci domowej WiFi, będzie im trudno uzyskać dostęp do Twojej telewizji hybrydowej. Unikniesz 90% rodzajów ataków hakerski, jeśli postarasz się o silne hasło.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej