3 najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Autor:

   |

Nowoczesny świat pełen technologi jest tak samo pełen okazji i możliwości co wyzwań i zagrożeń. Dziecko w internecie z równą łatwością może znaleźć wartościowe materiały edukacyjne co stać się ofiarą internetowego przestępcy. Jest to ogromne wyzwania i niemniejsza odpowiedzialność, która spada na rodziców.

Na rynku są jednak dostępne narzędzia, takie jak nowoczesne aplikacje do kontroli rodzicielskiej przez keylogger Android lub iOS pozwalające śledzić poczynania dziecka i reagować, jeśli dzieje się coś podejrzanego. W tym krótkim artykule pragniemy przestawić ci trzy propozycje, które odpowiadają na pytanie, które często zadają nam rodzice, a które brzmi po prostu: jaki program do kontroli rodzicielskiej?

Skorzystaj z aplikacji mSpy na telefonie dziecka

Wchodzenie z butami w prywatność drugiej osoby jest zachowaniem godnym politowania, ale są sytuacje, w których taka praktyka nie tylko jest na miejscu, ale jest wręcz zalecana.

Jedną z takich sytuacji jest kontrola rodzicielska własnego dziecka. Jeśli jako rodzic masz podejrzenie, że twojemu dziecku może coś zagrażać, to wręcz należy wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać. Jednym z najlepszych sposób w na to jest aplikacja kontrola rodzicielska mSpy, która pozwala między innymi na:

  • Sprawdzanie lokalizacji GPS telefonu dziecka oraz ustawiania obszarów bezpiecznych i niebezpiecznych;
  • Blokowanie konkretnych aplikacji;
  • Powiadomienia, jeśli na telefonie pojawi się słowo kluczowe, np. narkotyki;
  • Blokowanie konkretnych stron, takich jak strony z pornografią;
  • Zdalną kontrolę telefonu dziecka;
  • Monitorowanie wiadomości, w tym czatów w aplikacjach takich jak messenger, Instagram, Skype, Telegram, Tinder, Viber i inne.

Skorzystaj z aplikacji Eyezy

Eyezy to kolejna sprawdzona aplikacja pozwalająca na śledzenie telefonu dziecka. Wśród regularnych użytkowników cieszy się opinią aplikacji dobrej jakości. Do jej najważniejszych funkcji należy możliwość sprawdzenia dokładnej lokalizacji GPS telefonu, na którym jest zainstalowana, monitorowania sieci społecznościowych i możliwość blokowania niechcianych aplikacji i stron internetowych oraz wiele, wiele innych, nie mniej przydatnych funkcji. Tę aplikację możemy polecić osobom, które cenią sobie jakość, dokładność i niezawodność.

Skorzystaj z aplikacji Moniterro

Trzecia aplikacja do kontroli telefonu dziecka, jaką chcemy ci polecić to Moniterro. Aplikacja ta nie jest może aż tak rozbudowana, jak dwie opisane wcześniej pozycje, ale znajdziesz w niej wszelkie potrzebne funkcje pozwalające śledzić telefon dziecka i reagować, jeśli to znajdzie się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Możesz więc na bieżąco sprawdzać, gdzie dziecko się znajduje oraz kontrolować z kim i o czym pisze.

Najważniejsza jest komunikacja

Kontrola telefonu dziecka przy użyciu aplikacji szpiegujących powinna być ostatecznością i być wykorzystywana tylko, kiedy dziecku zagraża realnie niebezpieczeństwo. W codziennym życiu postaraj się zadbać o jego bezpieczeństwo w sieci poprzez ustalanie precyzyjnych granic i miejsc, które w sieci dziecko może odwiedzać. Ważne jest też, aby nauczyć dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w internecie, takich jak nieudostępniania danych osobowych, zasada ograniczonego zaufania czy zasady zabezpieczania się przed oszustami.

Podsumowanie

Pamiętaj, że nie będziesz w stanie przeprowadzić swojego dziecka za rękę przez całe życie. Dużo większą przysługą mu sprawisz, jeśli zamiast je chronić, nauczysz je, jak może ochronić się samo. Jeśli jednak sytuacja cię do tego zmusi i twojemu dziecku będzie coś zagrażało, to skorzystaj z narzędzia, jakim są opisane w tym artykule aplikacje do kontroli rodzicielskiej i zadbaj o jego bezpieczeństwo.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej