10 interesujących ciekawostek o Internecie

Autor:

   |

Internet na stałe wszedł do naszej świadomości i dziś trudno by było wyobrazić sobie jak wyglądałby świat bez niego. Codzienna komunikacja, czerpanie informacji, odpoczynek od obowiązków lub praca – to tylko niektóre z zastosowań Internetu. Jednak pomimo codziennego korzystania z niego prawdopodobnie nie znasz wszystkich faktów i ciekawostek o tej usłudze. Poznaj 10 ciekawostek o jednym z najciekawszych wynalazków ostatnich 100 lat!

1. Pierwsza strona powstała w 1990 roku i można ją znaleźć pod adresem: http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html. Sam Internet swoje początki miał dużo wcześniej, a pierwsza sieć została wynaleziona 1969 roku na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

2. Obecnie funkcjonuje około 50 miliardów stron internetowych, czyli na każdą osobę na świece w przybliżeniu przypada nieco ponad 7 stron internetowych. Sporo, prawda?

3. Firma Google, czyli producent największej wyszukiwarki internetowej na świecie przyznaje, że spośród wszystkich stron internetowych zindeksował jedynie około 0,005%. Cała reszta stron znajduje się w tzw. Deep Web i Dark Web.

4. Choć Internet jest siecią globalnie rozproszoną to ktoś musi go nadzorować, na przykład przy przydzielaniu domen. Na świecie jest 7 osób, które posiadają tzw. klucze i w szczególnych przypadkach są one zdolne do “zrestartowania” lub wyłączenia.

5. Każdego dnia wysyłanych jest wiele milionów wiadomości e-mail, jednak tylko 20% z nich to pożytecznie informacje. Całą reszta wiadomości to po prostu spam.

6. Obecnie w serwisie YouTube co sekundę pojawia się 500 godzin filmów. Obejrzenie wszystkich filmów w serwisie zajęłoby Ci…no cóż, wieczność, ponieważ cały czas pojawia się więcej treści niż ktokolwiek jest w stanie obejrzeć.

7. Na całym świecie tylko 60% ludzkości ma dostęp do Internetu. 90 % z nich głównie za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartphony i tablety.

8. Około 60% całego ruchu w Internecie nie jest generowane przez ludzi. Odpowiadają za niego boty, programy, a także wszelkie wirusy, malware itp.

9. W Chinach działają specjalne ośrodki leczące uzależnienie od Internetu. Szacuje się, że około 200 mln chińczyków musi zmagać się z tym zaburzeniem. Uzależnienie od Internetu jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, zaraz obok otyłości i astmy.

10. Internet dotarł nawet na… Mount Everest! Zgadza się, możesz wejść na najwyższy szczyt na świecie i dalej możesz liczyć na dostęp do sieci i to nawet w standardzie LTE.

Więcej ciekawostek znajdziesz na zalajkowane.pl

Spis treści artykułu

Podsumowanie

Internet bez wątpienia stanowi jeden z najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości, a przy okazji jest prawdziwą kopalnią interesujących faktów i ciekawostek. To naprawdę fascynujące jak ludzie potrafili zbudować w ciągu raptem kilkudziesięciu coś tak wszechobecnego i pożytecznego.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej