Jak działa AliExpress, najpopularniejszy chiński market online?

Autor:

   |

AliExpress jest ulubionym sklepem internetowym coraz większej ilości Polek i Polaków. Zamawiają oni stamtąd właściwie wszystko – od przedmiotów codziennego użytku, zaskakujących gadżetów po ubrania, obuwie i biżuterię. Coraz częściej ludzie decydują się na kupowanie na AliExpress droższych produktów, jak chociażby szeroko rozumianej elektroniki. Niegdyś nie do pomyślenia byłoby sprowadzanie telefonu komórkowego z dalekiej Azji – dzisiaj nie wydaje nam się to aż tak abstrakcyjnym pomysłem. Czym tak naprawdę jest AliExpress i na czym polega jego niesłabnący fenomen?

AliExpress – internetowy sklep chiński

Kto z nas nie zna stacjonarnych „sklepów chińskich” prowadzonych najczęściej przez rodowitych Azjatów? Znajdują się one nawet w niewielkich miastach, a cechują się tym, że tak naprawdę są to sklepy… ze wszystkim. Można powiedzieć, że internetową odsłoną tego rodzaju dyskontów jest właśnie AliExpress. Znaleźć można tam dosłownie wszystko, czego dusza zapragnie. Większość oferowanych na sprzedaż przedmiotów można uzyskać za bardzo korzystną cenę. Jest to zresztą często realna wartość jaka odpowiada produktowi „made in China”, ale pozbawiona jest marży narzuconej przez wielu handlowych pośredników. AliExpress oferuje zarówno przedmioty chińskich, mało znanych marek, jak i tych topowych, rozpoznawalnych w większości części świata. Niezależnie od tego czy szukamy nowego telefonu, butów, koszulek czy nawet roweru, szukać zawsze możemy właśnie na AliExpress. Polaków bardzo często interesują także zupełnie niecodzienne przedmioty, które można znaleźć w tym potężnym chińskim sklepie internetowym – są to rozmaite „azjatyckie dziwadełka”, a więc kreatywne gadżety przydające się w codziennym życiu. Atrakcyjność tego rodzaju przedmiotów bierze się również z faktu, że są po prostu bardzo tanie. Na AliExpress z łatwością można znaleźć np. słuchawki czy etui do telefonu za jednego dolara.

Jak działa AliExpress?

Działanie serwisu jest wyjątkowe proste – ustawiamy swój adres, kartę kredytową i właściwie możemy od tej pory zamawiać do woli przedmioty z gigantycznej puli. Większość przedmiotów (nawet jeżeli ich wartość oscyluje około jednego czy dwóch dolarów) dostarczana jest do Polski z dalekich Chin… za darmo. Jest to kolejny powód popularności tego serwisu, zwłaszcza w momencie, w którym za dostawę w naszym własnym kraju nierzadko płacimy relatywnie duże pieniądze. Paczki z AliExpress mają opcje śledzenia aktualnego ich położenia w aplikacji, a w momencie, w którym nie dojdą one do adresata stosunkowo prosto uzyskać od firmy zwrot pieniędzy (nawet jeżeli są to przysłowiowe grosze). Kolejną atrakcyjną z punktu widzenia kupującego sprawą jest automatyczne przeliczanie na wybraną walutę – na chińskiej stronie można więc robić zakupy w rodowitych złotówkach. Jakość zakupionego za niewielkie sumy sprzętu często pozostawia wiele do życzenia, ale klienci wydający parę złotych na przedmioty z AliExpress raczej nie oczekują legendarnej trwałości. Podstawowym minusem funkcjonowania chińskiego dyskontu jest to, że paczki najczęściej przychodzą minimum ok. miesiąc lub dłużej po złożeniu zamówienia, a jest to oczywiście związane z gigantycznymi odległościami.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej