Czy stałeś się narzędziem do zarabiania pieniędzy? – czyli o zarabianiu przez telefon słów kilka

Autor:

   |

Niektórzy ludzie mają obsesję na punkcie używania swoich telefonów w celu „zarabiania pieniędzy”. Zarówno w oficjalnych, jak i alternatywnych sklepach z aplikacjami w systemach Android i IOS, aż roi się od pozycji aplikacji, dzięki którym “możliwe jest zarabianie prawdziwych pieniędzy”. Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna, niż przedstawiona w reklamach wyświetlanych podczas użytkowania innych aplikacji. Użytkownicy często muszą oglądać wiele reklam lub zapraszać znajomych do pobrania i używania aplikacji, a ogólna opłacalność finansowa takiego zajęcia jest niewspółmierna do ilości poświęconego “zarabianiu” czasu.

Czy stałeś się narzędziem do zarabiania pieniędzy?

 W tej chwili w każdej darmowej aplikacji jesteśmy wręcz nachalnie przekonywani za pomocą umieszczonych tam reklam video, że oglądanie filmów, granie w gry, spacery, czyli czynności, które wykonujemy praktycznie codziennie używając smartfona, można robić uzyskując z tego tytułu wynagrodzenie finansowe… Praktycznie każdy użytkownik smartfona, najczęściej grając w grę, natknął się na reklamę chińskich aplikacji, pokazujących jakie to niebagatelne kwoty można zarobić instalując apkę “do zarabiania realnych pieniędzy”. Wiele młodych osób jest uzależnionych od używania telefonów komórkowych, a aplikacje typu “klikaj i zarabiaj”, “oglądaj i zarabiaj”, jak też “wykonuj zadania i zarabiaj”, zwiększają saklę uzależnień osób młodych od smartfona. Jednak w większości przypadków, użytkownicy przekonują się osobiście, że zadanie “zarabiania pieniędzy” jest zawsze nierozerwalnie związane z oglądaniem reklam, podczas gdy reklamowane wysokie dochody są trudne do zrealizowania. “Zarabiających” mogą napotkać także problemy, takie jak wyciek danych osobowych.


REKLAMA

Jeśli potrzebujecie pewnego i zawsze aktualnego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem w sposób w pełni bezpiecznie zapoznajcie się koniecznie z możliwościami jakie daje Comarch ERP Optima https://optima-demo.com.pl/ Program dla firm klasy ERP wspierajacy efektywność i zyski wszystkich procesów biznesowych i to ono ma dla was zarabiać pieniądze.


Użytkownik jest przywiązany do aplikacji

Oczywistym jest, że aplikacje do zarabiania pieniędzy nie są nowe i były wcześniej modne. Po tym, jak nie udało się zmanipulować dorosłych, świadomych nierentowności użytkowników, niektóre aplikacje skierowały swoje cele do osób młodocianych, a niekiedy też starszych.

 Aplikacje, a w szczególności marketing jaki jest używany do ich promocji twierdzą, że użytkownicy są w stanie zarabiać solidne pieniądze bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Po zarejestrowaniu użytkownicy otrzymują różne zadania. Mogą zbierać tokeny z platformy poprzez takie operacje, jak oglądanie filmów, logowanie się i zapraszanie znajomych. Tokeny są następnie wymieniane na gotówkę. W żargonie programistów proces wypłaty nazywa się „Zerowaniem”.

 Przeciętny użytkownik tego typu aplikacji, zachęcony nie do końca uczciwą i odzwierciedlającą realia reklamą, pobiera i otwiera w swoim telefonie komórkowym aplikację do zarabiania pieniędzy, aby wykonywać zadania. Zachęcony początkową łatwością zdobywania punktów, pobiera kolejne promowane za pomocą reklam “aplikacje do zarabiania”. Tym sposobem na telefonie użytkownika instalowana jest szeroka gama aplikacji, w tym te, które zarabiają na oglądaniu reklam, te, które zarabiają na zgadywaniu idiomów i te, które zarabiają na graniu w gry. Niektóre aplikacje twierdzą, że zarabianie pieniędzy możliwe jest chodząc, jedząc, robiąc zakupy i śpiąc”.

 Użytkownik taki w początkowej fazie oblicza, że korzystając z ponad 10 programów jednocześnie i czyszcząc je codziennie, może zarobić minimum 100 złotych w ciągu miesiąca.

 Prawdą jest, że niektóre aplikacje hojnie wynagradzają w początkowej fazie użytkowania programu, zaraz po rejestracji w programie. Nastrój po pierwszych kilku minutach użytkowania aplikacji natychmiast się podnosi, co skutkuje ”wciąganiem się” użytkownika w “biznes” i pobieraniem podobnego oprogramowania. Aplikacja, z której korzysta, zazwyczaj ma minimalny próg wypłaty, a im bliżej progu, tym mniejsze jest wynagrodzenie za wykonanie zadania. Niejednokrotnie, mimo iż próg wypłacalności jest ustawiony na naprawdę niską kwotę, w wysokości 20-25 zł, to jest też praktycznie nieosiągalny. Tymczasem użytkownik musiał obejrzeć 600 minut różnych filmów i reklam i zdobyć minimalny próg wypłacalności, aby wykorzystać swoją zapłatę. Łącznie nieraz zajmuje to nawet 250 godzin….

 Prosto przeliczając 250 godzin to ponad 10 dni… Za 25 zł… Którego progu i tak prawdopodobnie nie da się osiągnąć…

Być może użytkownik podał swoje dane osobowe.

 Różne rodzaje aplikacji, różne sposoby zachęcania do korzystania z nich, jak również różne zadania do wykonania. Obserwując ich system działania, zauważyć można także często stosowany mechanizm. Zanim użytkownik zarejestruje się w aplikacji, otrzymuje komunikat, że minimalny próg do wypłaty to przykładowo 100 zł, z kolei zaraz po zarejestrowaniu się w programie, system pokazuje, że otrzymał darmowe 90 zł. Pozostaje więc tylko zdobyć pozostałe 10 złotych wykonując zadania, aby móc wypłacić zgromadzone środki. I tu zaczynają się schodki. Zadania stają się coraz trudniejsze w miarę postępu, nie tylko po to, by zapraszać przyjaciół, ale także kupować towary”. Niejeden użytkownik osiągając pułap w granicach 99,20 złotych, wydaje 10 PLN na zakup wersji premium lub innego wirtualnego produktu czy usługi, mając nadzieję, że znacznie przyspieszy to zdobycie progu wypłacalności. Niestety, w takich przypadkach praktycznie zawsze kwota wzrasta tylko do 99,21 złotych, więc… Wydanych 0 zł aby zarobić… 1 grosz… Jedyne co może użytkownik w takiej sytuacji, to zrezygnować z dalszej “współpracy”.

 Kolejnym typem aplikacji, na jaki można natknąć się w oficjalnych sklepach z aplikacjami, to te “naprawdę wypłacające”. Przykładowo popularna kiedyś, zwłaszcza w Chinach aplikacja umożliwiająca “zarabianie” odgadując tytuł piosenki. Zadaniem było prawidłowe odgadnięcie 50 piosenek, aby móc wypłacać z góry ustaloną kwotę pieniędzy. Za każdym razem, gdy użytkownik podał prawidłową odpowiedź, system doliczał punkty. W przyszłości pojawia się więcej nowych piosenek i za każdym razem, gdy podana zostaje odpowiedź niepoprawna, system odtwarzał reklamę przez dziesiątki sekund. W końcu, gdy udało się zgadnąć 50 tytułów piosenek i można wypłacić kwotę, system pokazuje, że maksymalnie można wypłacić tylko 0,30 zł podczas jednej operacji, co wymaga setek zleceń wypłaty aby uzyskać pełną kwotę, a w tym okresie między operacjami pojawiają się długie reklamy.

 Warto też zauważyć, że niektórzy użytkownicy, którzy korzystali z aplikacji do zarabiania pieniędzy, niedługo po pobraniu, zaczęli otrzymywać częste nękające telefony na swoje telefony komórkowe, w tym propozycje pożyczki online i zamawiania różnych usług.

 Niektóre aplikacje do zarabiania pieniędzy przeskakują do innych interfejsów, aby pobierać oprogramowanie podczas wykonywania zadań, a do tego wymagana jest rejestracja i uwierzytelnianie przy użyciu prawdziwego nazwiska. Dane osobowe można łatwo gromadzić, pakować i sprzedawać. Pierwotnie były przeznaczone do zarabiania pieniędzy, ale mało kto spodziewał się, że staną się towarem.

Przemysł wymaga regulacji.

 Aplikacje do zarabiania pieniędzy stworzyły bardzo niskoprogowy sposób zarabiania pieniędzy, wywołując u ludzi chęć spróbowania jej, zgodnie z mentalnością większości ludzi, że „zarabianie w sposób praktycznie bezczynny jest również dobrym sposobem, a strat i tak nie ma jak się nie uda.

 Według prawników zajmujących się interesem publicznym, zgodnie z ustawą o reklamie, jeśli reklamodawcy lub operatorzy aplikacji wykorzystują procedury propagandowe w celu nakłonienia konsumentów do składania fałszywych oświadczeń, takich jak autoryzacja danych osobowych, prywatność osobista, skutkująca nielegalnym gromadzeniem i oszukańczym wykorzystaniem przez inne osoby; treści reklamowe nie odpowiadają rzeczywistej sytuacji, ustalanie zadań i rzeczywista reklama są bardzo różne lub złośliwie, wyolbrzymiają skutki korzystania z aplikacji i powodują, że konsumenci pobierają ją i używają, obaj reklamodawcy i operatorzy aplikacji podejrzani o umieszczanie fałszywych reklam, mogą być karani zgodnie z Ustawą o Reklamie.

 Pozornie istnieje różnica między zadaniami w aplikacji a reklamami, ponieważ zadania są pod przykrywką zysku konsumentów, aby zwiększyć popularność aplikacji i zwiększyć liczbę klientów. Jednak z punktu widzenia celu, aplikacja ostatecznie wykorzystuje reklamę do zarabiania pieniędzy jako środka do osiągnięcia celów gromadzenia danych, umieszczania filmów i produkcji reklamowej. Dlatego nadal jest to reklama i powinna podlegać prawu reklamowemu.

1 komentarz
 1. Patryk
  Odpowiedz

  Aplikacja umożliwiająca zarabianie pieniędzy w legalny sposób to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić sobie na boku, sam jestem jedną z tych osób i szukałem takiej aplikacji stosunkowo długo. W końcu natknąłem się na Paidwork, apkę w której można zarabiać przez wypełnianie ankiet, granie w mobilne gry, oglądanie filmików czy chociażby zakładanie kont. Szczerze, polecam każdemu wypróbowanie Paidwork, w moim wypadku spróbowanie się opłaciło!

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej