Czwarta ściana
Scena teatralna, oprócz trzech ścian dekoracji, ma czwartą, niewidoczną ścianę oddzielającą widzów i aktorów. Aktorowi nie wolno tej ściany przekroczyć i poskarżyć się widzom, że na scenie jest za gorąco, razi go światło i bolą go nogi.
Podobnie twórcy stron WWW mogą tylko wystawiać swoje „przedstawienie” i nie wypada im informować, że z powodu błędów i słabości Internet Explorera musieli zubożyć swoją stronę i zastosować różne sztuczki, które spowalniają jej ładowanie i utrudniają jej rozwój.
Chcemy pomóc przełamać tę czwartą ścianę — pomóc zwiększyć świadomość użytkowników, że lepsza przeglądarka umożliwi im zobaczenie lepszych stron.
Po raz pierwszy czwarta ściana na WWW została zburzona przez Jeffrey’a Zeldmana — światowy autorytet w dziedzinie tworzenia stron.
Infobar — Co to jest?
Jest to pasek informacyjny wprowadzony w Internet Explorer 6 SP2 w celu informowania o zablokowanych kontrolkach ActiveX i oknach pop-up. Przygotowaliśmy kod (działający też na starszych wersjach IE), który wyświetli taki pasek w celu informowania o stronach WWW, których Internet Explorer nie potrafi poprawnie wyświetlić.
Kliknięcie w infobar BrowseHappy.pl przeniesie na stronę informującą o potrzebie zmiany przeglądarki.
Instalacja paska informacyjnego
Kiedy umieszczać infobar?
Kiedy Twoja strona wygląda i/lub działa lepiej w przeglądarkach nowocześniejszych od Internet Explorera. Jeśli nie ma zauważalnej różnicy, a chcesz promować naszą kampanię, to zamiast tego umieść link do nas lub nasz banner.
Jest też wersja, która pojawia się tylko w Internet Explorerze 5. Jeśli piszesz pod box-model W3C, najprawdopodobniej Twoja strona będzie w nim nieczytelna.
Pasek nie musi pokazywać się każdemu użytkownikowi Internet Explorera. Dodaliśmy opcję, która umożliwia wyświetlanie paska np. tylko co piątemu lub co dziesiątemu użytkownikowi.
Instalacja
Do umieszczenia paska informacyjnego potrzeba wgrać odpowiednie pliki pomocnicze na serwer oraz dokleić fragment kodu do stron, gdzie pasek ma się pojawiać. Szczegółowe instrukcje są zamieszczone w poniższym archiwum (5kb, wersja 1.06 — kompatybilna z Internet Explorer 7):
Jak działa ten kod?
Jest to kombinacja kodu HTML, CSS i niestandardowych rozszerzeń Internet Explorera imitująca pasek informacyjny. Kod używa specjalnych komentarzy warunkowych, które dają stuprocentową pewność, że użyje go tylko Internet Explorer, a wszystkie pozostałe przeglądarki zignorują.
Kod jest zgodny ze specyfikacjami W3C. Działa zarówno w Quirksmode jak i Standards Mode. Używa, ale nie wymaga, JScript.
Jesteśmy przeciwni zmuszaniu do zmiany przeglądarki. Nawet gdy Internet Explorer ma problemy z wyświetleniem strony, prosimy nie blokować mu dostępu. Można zaserwować mu specjalną/uproszczoną wersję kodu (np. arkusza stylów) za pomocą komentarzy warunkowych.
Infobar anglojęzyczny
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:
- Jak blokować reklamy
- Brave Browser Pobieranie
- NordVPN – test i szczegółowa recenzja
- Surfshark VPN – recenzja i test. Czy warto i jaka jest cena?
- Cyberghost VPN – recenzja i test. Czy warto i jaka jest cena?
- ExpressVPN – recenzja i test. Jaka cena i opinie?
- Jak działa VPN?
- AdGuard – oprogramowanie blokujące reklamy
- Najlepsza przeglądarka
- Hosting w cyber_Folks – co warto wiedzieć, jakie są ceny i opinie?