Wiedźmin 4. Co wiadomo o nowym tytule od CD Projekt Red?

Autor:

   |

Kolejna część Wiedźmina nadchodzi wielkimi krokami. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o nowym tytule od CD Projekt Red.

Tytuł czwartej odsłony serii

Wiedźmin stworzony przez CD Projekt Red z założenia od początku miał być trylogią opowiadającą przygody Geralta z Rivii. Nie ulega również wątpliwościom, że historia Białego Wilka dobiegła końca. Z tych dwóch powodów można przypuszczać, że kolejna część Wiedźmina nie będzie miała numeru “4”, a jakiś inny tytuł. Tę teorię potwierdził CEO CD Projekt Red, Adam Kiciński.

Domysły odnośnie Wiedźmina 4

Na ten temat niestety jeszcze nic nie wiadomo. Można jedynie opierać się na słowach scenarzystów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, którzy pracują nad nową odsłoną tytułu. Pewne jednak jest, że produkcja pozostanie utrzymana w klimacie i uniwersum Wiedźmina.

Wyjątkowo prawdopodobne jest, że zmieni się główny bohater Wiedźmina 4. Główny scenarzysta tytułu Wiedźmin 3: Dziki Gon otwarcie wyraził swoje ubolewanie nad faktem, że niezwykła historia Ciri nie została w pełni opowiedziana. Pozwala to przypuszczać, że to właśnie Lwiątko z Cintry będzie główną bohaterką nowej odsłony gry.

Grafika zapowiadająca Wiedźmina 4 przedstawia wiedźmiński medalion. Nie jest to jednak symbol szkoły Wilka. Pozwala to przypuszczać, że bohaterem nowej gry będzie zupełnie nowa postać, co dałoby CD Projekt Red ogromną swobodę w kreowaniu historii.

Silnik wykorzystany do produkcji Wiedźmina 4

Nowe przygody umiejscowione w uniwersum Wiedźmina będą oparte o silnik Unreal Engine 5. Takie rozwiązanie ma przełożyć się bezpośrednio na ułatwienie i przyspieszenie prac programistów nad rozbudowanymi, otwartymi światami w różnych grach.

Oznacza to również, że zespół pracujący nad grą będzie mógł większą uwagę przyłożyć do samej produkcji, bez nadmiernej straty czasu poświęconego na poznanie poprzedniego silnika, stworzonego przez CD Projekt Red. Dotyczy to w szczególności nowych pracowników, którzy od razu będą znali narzędzia, na których przyjdzie im pracować.

W 2022 roku Wiedźmin 4 wkroczył w fazę preprodukcji, czyli studio zebrało już wszystkie niezbędne informacje i pomysły, a teraz powoli implementuje je w wirtualnym świecie. Wiadomo również, że nad projektem pracuje około 100 osób. Tak duża liczba pracowników zaangażowanych we wczesny projekt oznacza, że będzie to ogromne i niezwykle rozbudowane dzieło. O ile tylko ambicje CD Projekt Red nie przerosną ich możliwości.

Premiera i urządzenia

Wiedźmin 4 nie będzie dostępny na konsolach ósmej generacji. Nowe dzieło od studia CD Projekt Red będą mogli poznać jedynie gracze, którzy posiadają jedno z poniższych urządzeń:
– PC
– PlayStation 5
– Xbox Series X/S

Niestety fanom Nintendo Switch również nie będzie dane ponownie wyruszyć w fascynujący świat pełen magii i potworów.

Premiera Wiedźmina 4 nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Można się spodziewać, że zostanie wydany dopiero w 2025 roku, a przy idealnych warunkach (o które niestety ciężko) już w pierwszej połowie 2024 roku.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej