Najpopularniejsze gry MMORPG – w co zagrać?

Autor:

   |

Gry MMORPG cieszą się szczególnym uznaniem graczy. Oferują niezliczone możliwości, a także zachęcają do nawiązywania interesujących znajomości i rozwijaniu swojego bohatera, który może brać udział w coraz bardziej wyjątkowych przygodach.

Gry MMORPG (ang. Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) przyciągają do siebie miliony graczy, którzy logują się każdego dnia. Ich zadaniem jest wykonywanie zadań, zbieranie doświadczenia, handlowanie, walka z wrogami oraz nieustanne ulepszanie i rozwijanie postaci oraz jej ekwipunku. W każdej grze MMORPG są elementy PvE (gracz kontra potwory) oraz PvP (gracz kontra gracz), co dodatkowo wzmaga poczucie rywalizacji i zachęca do szybszego osiągania kolejnych sukcesów.

Model gier free-to-play jest coraz popularniejszy, a tytuły wymagające miesięcznych opłat w postaci abonamentu powoli popadają w zapomnienie. Zamiast tego podczas rozgrywki można zakupić wirtualną walutę (za realne pieniądze), którą następnie można wydać na różnego rodzaju udogodnienia, bonusy czy skórki. W niektórych grach MMORPG są to jedynie kosmetyczne zmiany bez znacznego wpływu na samą rozgrywkę. Czasem trafiają się również tytuły typowo P2W (ang. Pay-to-Win), gdzie bez wydania realnych pieniędzy daleko się nie zajdzie.

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych gier MMORPG, które wciąż przyciągają nowych graczy i zapewniają setki (a czasem nawet tysiące) godzin rewelacyjnej zabawy.

World of Warcraft

Jedna z najpopularniejszych gier MMORGP, która od 2004 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. O World of Warcraft z pewnością słyszeli nawet gracze, którzy wcześniej nie interesowali się produkcjami online. Gra oferuje niezwykle rozbudowaną mapę i interesujące mechaniki, a także dużą dowolność w rozwoju postaci.

World of Warcraft jest jedną z niewielu gier MMORPG, gdzie wymagane jest opłacanie abonamentu (12,99 euro miesięcznie lub 35,97 euro co trzy miesiące)

The Elder Scrolls Online

Wyjątkowy tytuł z piękną oprawą graficzną i rewelacyjną ścieżką dźwiękową. Ogromną zaletą gry jest brak ograniczeń w podróżowaniu, dzięki czemu gracz może swobodnie przeskakiwać pomiędzy lokacjami i odkrywać nowe tereny.

Interesującym doświadczeniem jest również zagłębienie się w fabułę, ponieważ każdy z rejonów ma własną historię oraz sekrety. Niepowtarzalny klimat rozgrywki odczuwalny jest na niemal każdym kroku. Oczywiście tutaj również istotnym elementem jest rozwój postaci i rywalizacja z innymi graczami.

Gra The Elder Scrolls Online wymaga jednorazowej opłaty w wysokości 79,90 zł.

Albion Online

Całkowicie darmowa gra MMORPG, która w dodatku jest dostępna w wersji polskojęzycznej. Świat przedstawiony w Albion Online jest całkowicie zależny od poczynań graczy. To oni kształtują historię oraz mają kontrolę nad przebiegiem wydarzeń.

Niezwykłe bogactwo świata (sekrety, lokacje, historia) sprawia, że gra jest wciągająca i nie nudzi się nawet po wielu latach aktywnej gry. Istotnym elementem produkcji jest rozbudowany system rozwoju postaci, treningu i rzemiosła. Gracz może wytwarzać oraz sprzedawać przedmioty (narzędzia, broń czy meble) oraz wszystko, co znajdzie podczas swoich wypraw. W Albion Online nie ma przedmiotów niepotrzebnych. Wszystko może być wykorzystane do dalszej obróbki. Niespotykanym rozwiązaniem jest także możliwość budowania domów, a nawet całych osad czy miast. Albion Online z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie swobodę podejmowanych decyzji, eksplorację świata i wciągającą fabułę. Produkcja w wielu aspektach przypomina Ultimę Online, która niestety powoli znika z polskiej sceny MMORPG.

Guild Wars 2

Tytuł charakteryzuje się rozbudowaną fabułą, wsparciem rozgrywki PvP oraz licznymi systemami wzbogacającymi rozgrywkę. Dzięki temu nie sposób zaznać nudy, nawet podczas wielogodzinnych sesji. Pięknie i drobiazgowo zaprojektowany świat można przemierzać jedną z 5 różnych ras. Guild Wars 2 nie wymaga zakupu ani płacenia abonamentu. Zamiast tego umożliwia dokonywanie mikrotransakcji w grze. Dzięki temu można dostać drobne dodatki, które uprzyjemnią rozgrywkę.

DC Universe Online

Gra stworzona dla wszystkich fanów uniwersum DC. Tworząc postać, gracz może wybrać frakcję dobrą lub złą, a także jedną z nadprzyrodzonych umiejętności bohatera. Wybór strony konfliktu będzie miał znaczący wpływ dla dalszego rozwoju wydarzeń oraz postaci, których przyjdzie wspierać graczowi (Batman lub Joker). Jako że jest to gra RPG, podczas rozgrywki zdobywa się doświadczenie oraz rozwija umiejętności i statystyki bohatera.

Lord of the Rings Online

Osoby zainteresowane uniwersum stworzonym przez J. R. R. Tolkiena, mogą doskonale się poczuć w grze Lord of the Rings Online. Zadaniem gracza jest walka z siłami ciemności i rozwijanie swojej postaci. Nie obejdzie się przy tym bez interakcji z innymi bohaterami. Fabuła gry oraz mechanika zostały opracowane w taki sposób, aby połączyć znane wydarzenia z interesującą rozgrywką i wciągającą fabułą dla wielu graczy.

Black Desert Online

Rozbudowana gra MMORPG w klimatach fantasy. Podczas tworzenia postaci gracz może ustawić wygląd, płeć oraz specjalizację bohatera, a także wybrać jedną z kilkunastu dostępnych ras. Rozgrywka polega głównie na eksploracji rozległego świata i rozwijaniu postaci. Podróżować można pieszo, konno, a także łodziami, co znacząco urozmaica rozgrywkę i pozwala uniknąć monotonnych spacerów.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej