Jakie są główne różnice pomiędzy konsolami Xbox Series S oraz X?

Autor:

   |

Konsola Xbox S jest mniej wydajną wersją Xbox X. Firma Microsoft dzieli tym samym gamę konsol na dwie opcje: jedną dla zwykłych użytkowników i drugą dla bardziej wymagających graczy. Poznaj najistotniejsze informacje na temat konsoli Xbox S.

Opisywana konsola jest bardziej okrojona w możliwości sprzętowe niż jej starsza siostra, ale jest też tańsza zachowując przy tym pełne możliwości oferowanych przez najnowsze technologie, takich jak Ray Tracing czy skrócony czas ładowania.

Ponadto Xbox Series S ma inną ważną różnicę w stosunku do Xbox Series X, a mianowicie będzie to całkowicie cyfrowa konsola. W ten sposób Microsoft kontynuuje ścieżkę zapoczątkowaną przez Xbox One S – All Digital Edition, oferując konsolę zaprojektowaną tak, aby w pełni cieszyć się własnymi usługami firmy i rosnącym rynkiem cyfrowych gier wideo.

Wbrew temu, co wskazywały wszystkie plotki, wygląd i projekt Xbox S bardzo różni się od tego, co sądzono. Konsola jest o 60% mniejsza niż Xbox X. Konsola może zostać ustawiona zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, bez konieczności stosowania jakichkolwiek podpór.

Wersja S jest bardziej ograniczona, ale jaka jest dokładna różnica między tymi dwiema konsolami?

  • Począwszy od procesorów obu maszyn Xbox Series X ma 8-rdzeniowy procesor Zen 2 o częstotliwości 3,8 GHz, podczas gdy Xbox Series S ma podobny procesor, ale z szybkością 3GHz.
  • Jeśli chodzi o GPU, różnica jest tutaj bardziej zauważalna. Podczas gdy Xbox Series X ma kartę graficzną o mocy 12 teraflopów; Xbox Series S ma, gorszą wersję, z „tylko” 4 teraflopami.

Jeśli chodzi o pamięć RAM i pamięć masową, obie konsole trafiły na rynek z pamięcią GDDR6 i dyskiem SSD NVMe, ale z istotną różnicą w Xbox Series X pojawił się z 1 TB, podczas gdy Xbox Series S został wydany to z 512 GB.
Ceny w zależności od sklepu wahają się od 1300 zł za wersje S do 1500 zł za wersję X.

Tematy:

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej