Dlaczego gracze kupują skórki w grach?

Autor:

   |

Czy nigdy nie zastanawiało was, dlaczego gracze potrafią wydać prawdziwe pieniądze na wirtualne przedmioty? Albo nawet więcej, dlaczego gracze wydają pieniądze w grze, w którą można grać za darmo? Te pytania męczą pewnie nie jedną osobę, która nie zna się zbyt dobrze na grach komputerowych. Tymczasem mechanizm stojący za tym zjawiskiem wydaje się prosty jak bułka z masłem!

Czemu płacimy za z pozoru darmowe gry?
Gry darmowe, których twórcy utrzymują się z mikropłatności, cieszą się niezwykłą popularnością, nie tylko u młodszych graczy, ale tak naprawdę u każdego, kto pozwolił się sobie wciągnąć w tytuł tego typu. To właśnie mikropłatności są w stanie pożreć sporą część naszej wypłaty. Dlaczego więc płacimy za zawartość, która jest dla nas dostępna za darmo? Odpowiedź jest bardzo prosta: niecała zawartość jest darmowa. Wiele ważnych elementów rozwijających naszą rozgrywkę jest dostępna dla nas dopiero po umieszczeniu odpowiedniej opłaty. Jednak jak zapewne wiele osób wie, w grę możemy grać bez problemu za darmo. Po co więc w nią niepotrzebnie inwestować?

Gracze lubią grać w gry
Pod tak prostym zdaniem kryje się odpowiedź na całkiem trudne pytanie: po co płacimy za dodatki w darmowych grach. Gdy polubimy już jakiś tytuł, chętnie wydamy na niego pieniądze, wspomożemy twórcę albo zainwestujemy w rozwój swojej postaci w grze stworzonej. Bo to wszystko możemy osiągnąć, nie inwestując, ale wtedy zajmuje nam to więcej czasu, jest strasznie żmudne i może nas do gry zniechęcić. Chcemy cieszyć się pełnią jej możliwości, bez względu na to, ile czasu spędzimy na ulepszanie postaci. To umożliwia nam dokonanie zapłaty za zawartość dodatkową, która zazwyczaj znacznie przyśpiesza ten proces i pozwala nam się cieszyć w pełni grą.

Dlaczego gracze kupują elementy ozdobne?
Elementy ozdobne w grach to wszystko to, co ładnie wygląda i jest do kupienia, ale nie wpływa znacząco na naszą rozgrywkę. Nie dają nam one nigdy przewagi nad innymi graczami, chyba że organizujemy pokaz mody. To zazwyczaj wszelkiego rodzaju skórki, które zmieniają wygląd naszej broni czy postaci. W ten sposób gracz może w pełni zapanować nad wyglądem danej gry. Dlaczego więc kupuje je, często za naprawdę spore pieniądze? Bo chce to zrobić. Chcemy, żeby nasza ulubiona gra wyglądała jak najlepiej, więc inwestujemy w nią pieniądze. Tak jak niektórzy inwestują w swój wygląd czy zawartość swojej biblioteczki, tak gracze inwestują w swoje elementy ozdobne.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej