Dostosowanie systemu RCP do potrzeb i wymagań organizacji

Autor:

   |

System RCP to narzędzie innowacyjne, które pozwala nie tylko gromadzić i rozliczać czas pracy, ale także monitorować efektywność pracy zarówno poszczególnych członków zespołu, jak i kadry pracowników jako całości. Istnieje możliwość generowania raportów na podstawie automatycznie zgromadzonych danych, a następnie ich analizowanie i wyciąganie wniosków, które następnie mogą wpłynąć na poprawę wydajności pracy pracowników. RCP to także ułatwienie w planowaniu i zarządzaniu czasem pracy zespołu.

Elektroniczne rozliczenia godzin pracy – zalety

Wśród najistotniejszych zalet systemu RCP wymienia się ułatwienie i przyspieszenie procedur. Użytkownicy podkreślają zdecydowaną oszczędność czasu, którą do tej pory poświęcali na rejestrację, a następnie analizowanie zgromadzonych informacji. Dzięki elektronicznym systemom ewidencjonowanie i rozliczenia godzin pracy odbywają się w dużej mierze automatycznie. Tutaj warto wspomnieć o kolejnej korzyści, jaką jest zdecydowanie niższe ryzyko pomyłek na skutek eliminacji czynnika ludzkiego. Rozliczanie nadgodzin, delegacji, pracy w godzinach nocnych staje się zdecydowanie łatwiejsze, a ryzyko błędów maleje, co ma znaczenie zarówno dla osób zajmujących się rozliczaniem, jak i samych pracowników.

Mówiąc o zaletach systemu RCP należy wspomnieć także o bezpieczeństwie. Dostęp do danych mają wyłącznie osoby upoważnione. O wiele mniejsze jest ryzyko zniszczenia, uszkodzenia lub utraty danych, ponieważ są one starannie chronione. Co więcej, jest to oszczędność miejsca z powodu braku konieczności gromadzenia dokumentacji w formie papierowej. Takie rozwiązanie traktowane jest także jako proekologiczne, zatem warto zwrócić na nie uwagę, jeśli pragniemy budować wizerunek nowoczesnej, dbającej o środowisko organizacji.

Decydując się na wdrożenie RCP warto pamiętać, że konkretne rozwiązanie powinno być dostosowane do wymagań konkretnej organizacji. Jeśli członkowie zespołu mogą pracować zdalnie, upewnij się, że konkretny system umożliwi obsługę zdarzeń poza siedzibą firmy. Taką możliwość dają m.in. rozliczenia godzin pracy BioSys.

Wady systemu RCP

Wielu zainteresowanych pyta, czy elektroniczny system RCP ma wady? Jak każde innowacyjne rozwiązanie, może początkowo spotkać się z niechęcią, szczególnie ze strony pracowników z dłuższym stażem pracy. Przyzwyczajeni do tradycyjnych metod ewidencji czasu i rozliczenia godzin pracy mogą początkowo czuć opór. Jednak z czasem docenią oni korzyści płynące z wdrożenia takiego rozwiązania, a wszelkie obawy znikną. Drugim zagrożeniem jest, podobnie jak w przypadku innych narzędzi elektronicznych, jest ryzyko braku dostępu do energii elektrycznej. Awaria prądu to jedna z sytuacji, na które nie mamy wpływu, a które mogą wpłynąć na pracę całej jednostki organizacyjnej. Jednak biorąc pod uwagę istotne korzyści płynące z wdrożenia systemu RCP, zdecydowanie warto rozważyć jego wprowadzenie!

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej