Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Zachowaj anonimowość w sieci dzięki VPN. Czym jest VPN i dlaczego warto go używać?

Autor:

   |

Każda aktywność w Internecie pozostawia swój ślad. Nie wszyscy internauci są z tego zadowoleni, dlatego programiści nieustannie poszukują rozwiązań, które umożliwiłyby zachowanie anonimowości podczas surfowania po sieci. Jedną z najnowszych propozycji jest
VPN.

Pełna nazwa technologii brzmi Virtual Private Network, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Wirtualna Sieć Prywatna. Oprogramowanie VPN pozwala na odwiedzanie witryn zablokowanych w kraju, w którym obecnie przebywamy oraz zachowanie w tajemnicy historii przeglądania. Umożliwia również zabezpieczenie połączeń podczas korzystania z publicznego Wi-Fi.

VPN wykorzystuje tak zwaną metodę tunelowania. W chwili łączenia się z dowolną stroną internetową z naszego komputera wysyłane są liczne pakiety, które docierają do serwera, na jakim znajduje się dana witryna. Tunelowanie polega na wychwyceniu tych pakietów i zaszyfrowaniu ich, a następnie umieszczeniu w nowym pakiecie, który zostaje odpakowany przez serwis. Przechwycone po drodze dane są trudne do rozszyfrowania. Oznacza to, że VPN ukrywa to co robimy przed innymi użytkownikami Internautami. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne trakcie korzystania z darmowego Wi-Fi, ponieważ ryzyko podglądania jest wówczas podwyższone.

Podsumowując, Virtual Private Network to rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo podczas surfowania po sieci, a jednocześnie poprawia komfort, ponieważ eliminuje ograniczenia regionalne. Biorąc pod uwagę te korzyści warto wypróbować VPN, pomimo pewnej wady związanej z jego użytkowaniem, jaką jest obniżenie prędkości Internetu.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej