surfshark vpn

Surfshark VPN – recenzja i test. Czy warto i jaka jest cena?

Autor:

   |

Osoby, które szukają najlepszego VPN do instalacji oraz pobierania różnych plików, z pewnością powinny zwrócić uwagę na Surfshark VPN. Mimo tego, że jego darmowa wersja pozwala nam tylko i wyłącznie na wypróbowanie tego oprogramowania, to naprawdę warto mu się przyjrzeć. Wiele ludzi, którzy skorzystali już z tego VPN, świadczą o jego popularności. Nie możemy również zapomnieć o cenie, która w porównaniu do innych usług tego typu, jest naprawdę nieduża. Surfshark VPN na rynku znajduje się od niedawna, jednak oferuje swoim użytkownikom pomoc, która równa się z międzynarodowymi przodujące VPN-y. Co warto wiedzieć na temat Surfshark VPN?

Dlaczego warto postawić na Surfshark VPN?

Powodów, dla których warto zdecydować się na Surfshark VPN, naprawdę nie brakuje. Z pewnością główną zaletą takiego rozwiązania jest opcja ukrycia swojego adresu IP oraz zachowanie bezpieczeństwa w sieci w naprawdę przystępnej cenie. Zarówno pobranie, jak i instalacja Surfshark VPN nikogo nie zawiedzie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ilość funkcji premium jest naprawdę imponująca. Co więcej, usługa ta według wielu użytkowników zapewnia stabilną oraz wysoką prędkość, a przecież to jest najważniejsze.

Bezpieczeństwo, jakie jesteśmy w stanie uzyskać dzięki Surfshark VPN, jest naprawdę bardzo duże. Spora część osób może uznać, że tak wiele zalet za naprawdę niewiele pieniędzy to dość podejrzana oferta. Prawda jest jednak taka, że w internecie nie spotkamy się z niemalże żadnymi negatywnymi opiniami na temat tego VPN. Każdy z nas wie, że zdanie użytkowników jest całkowicie bezstronne, dlatego bez strachu możemy im zaufać i cieszyć się świetnymi możliwościami, jakie zapewnia nam Surfshark VPN.

Warto również wspomnieć, że Surfshark to świetnie rozwiązanie do transmisji strumieniowej, gier online, czy tak zwanego torrentingu. Korzystanie z wszelkich usług, nawet takich jak Netflix, jest absolutnie bezpieczne. Wszystko to za sprawą bardzo dokładnego ukrywania adresu IP. Nie możemy również zapomnieć, że Surfshark VPN pozwala nam również na odblokowanie określonych przez nas głównych witryn strumieniowych. Co nam to daje? Pozwala nam to na dostęp do konkretnych globalnych treści z tego samego adresu IP oraz korzystanie z wybranych przez nas transmisji strumieniowych w bardzo wysokiej rozdzielczości, a także niedużymi przerwami w buforze.

Jakimi zaletami charakteryzuje się Surfshark VPN?

Surfshark VPN oferuje swoim użytkownikom szereg funkcji, które sprawiają, że jest to całkowicie unikalny VPN. Co stoi za jego sukcesem?

Prostota użytkowania

Nie ma co się oszukiwać, Surfshark VPN jest naprawdę prosty w użyciu. Jeśli weźmiemy pod uwagę prostotę użytkowania, możemy śmiało uznać, że usługa ta przoduje na całym rynku VPN-ów. Wiele osób może nie zgodzić się z takimi opiniami, dlatego warto przekonać się na własnej skórze. Z pewnością każdy z nas, nawet osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z komputerami, w ciągu 5 minut będzie w stanie kupić, pobrać, zainstalować oraz w pełni skonfigurować Surfshark VPN.

Kiedy instalacja aplikacji Surfshark VPN zostanie zakończona, jedyne co będziemy musieli zrobić to kliknąć prostokąt podpisany “połącz”, a nasz adres IP zostanie zmieniony. Co więcej, tym samym uzyskamy dostęp do szybszego serwera. Kiedy chcemy znaleźć serwer w konkretnym kraju, sprawa również jest bardzo prosta. Jak tego dokonać? Należy odnaleźć frazę “lokalizacja” w menu oraz wybrać interesujący nas kraj, oraz miasto.

Ogromny wybór serwerów i lokalizacji

Ogromną zaletą Surfshark VPN jest fakt, iż dzięki niemu jesteśmy w stanie połączyć się z aż 1700 serwerami, które znajdują się w ponad 60 różnych krajach. Jak to wygląda?

 • Europa. Mamy do wyboru aż 36 krajów, w których dostępna jest cała masa serwerów;
 • Ameryka. Mimo tego, że w tym wypadku liczba krajów jest ograniczona do 7, to dwa najważniejsze, czyli USA oraz Kanada są dostępne;
 • Afryka oraz Bliski Wschód. Na tym obszarze dostępne jest 6 różnych krajów;
 • Obszar między Pacyfikiem a Azją. Surfshark VPN na tym terenie oferuje swoim użytkownikom dostęp do 14 krajów;

Surfshark oferuje pełną gamę lokalizacji składającą się łącznie z ponad 1700 serwerów w 63 krajach. Każdy serwer wyróżnia prywatne DNS, surowa polityka braku rejestracji danych (brak zbierania logów) i obsługę P2P.

Nielimitowana liczba urządzeń

Jakość oferowanych usług przez Surfshark VPN jest naprawdę ogromna. W związku z tym, jeśli zdecydujemy się na tę aplikację, będziemy mieli prawo do podłączenia zupełnie nieograniczonej liczby urządzeń na zaledwie jednym koncie. Wszystko to oczywiście bez żadnych dodatkowych kosztów. Co więcej, Surfshark VPN obsługuje absolutnie każdą platformę systemową. W związku z tym bez względu na to, czy korzystamy z przeglądarki Firefox, czy Chrome na systemie Windows lub Linux, wszystko będzie działało bez większego problemu. Również na telefonach i tabletach z systemem operacyjnym Android, jak i iOS nie napotkamy żadnych problemów. Surfshark jest także dostepny na urządzenia Smart TV, Fire TV, Apple TV, PlayStation i Xbox.

Typy kontraktów

Umowy z Surfshark VPN są naprawdę bardzo zróżnicowane. W związku z tym każdy z nas bez większego problemu będzie w stanie dopasować plan do swoich potrzeb. Mimo tego, że całkowity zwrot pieniędzy nie jest możliwy, to każdy pakiet może pochwalić się swoją aż 30-dniową gwarancją. Co więcej, każdy z nas do dyspozycji ma zupełnie bezpłatny test, który pozwala na sprawdzenie, czy Surfshark VPN to właśnie to, czego szukamy. Dlaczego umowa w przypadku zakupu jest tak ważna? Zapewnia nam znacznie większe bezpieczeństwo w czasie użytkowania aplikacji.

Sprawdź pełną ofertę Surfshark VPN

Ilość dostępnych usług

Poza klasycznymi usługami, jakie oferuje każdy VPN, Surfshark pozwala swoim użytkownikom na znacznie więcej. Jedną z nich jest tak zwany przycisk awaryjny. Co nam to daje? Umożliwia on nam na połączenie się poprzez dwa zupełnie odrębne serwery w tym samym czasie. Następną zaletą jest opcja kreowania tak zwanej białej listy. Dzięki niej jesteśmy w stanie przeglądać określone strony internetowe czy korzystać z danych aplikacji, bez uprzedniego włączania Surfshark VPN. Równie interesująca jest tak zwana automatyczna opcja Cleanweb. Pozwala nam na swobodne walczenie z wszelkiego rodzaju złośliwymi oprogramowaniami, reklamami czy crawlerami. Nie możemy oczywiście zapomnieć, że takie usługi jak Netflix, czy torrenty są jak najbardziej dostępne.

Bezpieczeństwo

Możemy być pewni, że jeśli zdecydujemy się na instalację Surfshark VPN, to w aspektach bezpieczeństwa nie zostaniemy zawiedzeni. Bez względu na to, czy mówimy tutaj o określonych rodzajach kamuflażu, polityce nieaktywności czy szyfrowaniu na wojskowym poziomie, wszystko będzie świetnie działało. Warto również wspomnieć, że Surfshark wynajmuje profesjonalną firmę ochroniarską, która w sieci działa pod nazwą Cure53. Jej zadaniem jest sprawdzanie określonych rozszerzeń konkretnych przeglądarek. Nie możemy także zapomnieć, że Surfshark realizuje wszelkie składane obietnice ze swojej oficjalnej strony internetowej.

Wysoka jakość wsparcia

Następną rzeczą, która przemawia za Surfshark VPN, jest sposób, w jaki traktowani są klienci tej usługi. W przypadku, gdy napotkamy problem w czasie instalacji, czy samego korzystania z aplikacji, możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy na specjalnym chacie na stronie producenta. W większości wypadków odpowiedź na zapytanie otrzymamy w mniej niż 60 sekund.

Ze sporej części opinii możemy dowiedzieć się, że wiele osób miało problem z połączeniem się z serwisem Netflix na Amerykańskim serwerze. Mimo tego właśnie dzięki świetnej pomocy technicznej wszystko zakończyło się pomyślnie. Warto również wspomnieć, że chat mający pomagać w rozwiązywaniu problemów z Surfshark VPN, nigdy nie odpowiada automatycznie. Wiadomości zawsze pochodzą od wyrozumiałego oraz przyjaznego personelu.

Torrenting oraz Netflix w Surfshark VPN

Nie możemy zapomnieć, że Surfshark VPN oferuje swoim użytkownikom bardzo szybkie oraz bezpieczne korzystanie z wszelkiego rodzaju usług za pomocą Torrentingu. Co więcej, dzięki zastosowaniu Surfshark możemy liczyć na absolutne minimum ryzyka naruszenia naszej prywatności. Odnosi się to również do sytuacji, kiedy chcemy ominąć blokadę określonych treści, jaka jest narzucana przez Netflix. Co nam to daje? Dzięki Surfshark VPN jesteśmy w stanie oglądać filmy czy seriale, które są dostępne jedynie na konkretnych obszarach geograficznych.

Jaką prędkość oferuje Surfshark VPN?

Osobliwych cech Surfshark VPN z pewnością nie brakuje. Jednak jedną z nich, która sprawia, że to przodujący VPN na całym rynku jest duża szybkość. Jak się można łatwo domyśleć, przekracza ona prędkość pozostałych usług tego typu. Jeśli w dalszym ciągu w to nie wierzymy, świetnym sposobem, aby sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości, jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. W związku z tym, jeśli boimy się, że Surfshark VPN nie spełni naszych oczekiwań odnośnie do prędkości, warto po prostu wypróbować tę usługę.

Jakie serwery oferuje Surfshark VPN?

Liczba usług, jakie oferuje Surfshark VPN, jest ogromna, dlatego również gama serwerów nie jest zbytnio ograniczona. Co dzięki temu zyskujemy? Możliwość połączenie się z ponad 1000 serwerów oraz ukrycia swojego IP. Każdy poszczególny serwer przeznaczony jest do zupełnie różnych celów, także ilość działań, które mogą zostać przeprowadzone z Surfshark VPN, praktycznie nie ma końca. Jakie serwery oferuje Surfshark VPN?

 • Fizyczne. Zaliczamy do nich te, które w fizyczny sposób znajdują się w miejscu, z którego w danej chwili się łączymy;
 • Wirtualne. Adres IP serwerów tego typu pasują do konkretnego kraju, z którym w określonym momencie chcemy się połączyć. Nasza lokalizacja nie ma w tym wypadku znaczenia;
 • P2P. Do tak zwanego pobierania P2P jesteśmy w stanie użyć każdego serwera, jednak te charakteryzują się najlepszą optymalizacją w tym kierunku;
 • MultiHop. Dzięki takim serwerom jesteśmy w stanie połączyć się z zupełnie dwoma oddzielnymi serwerami VPN w tej samej chwili. Takie działanie zapewnia nam o wiele większe bezpieczeństwo.

Ile kosztuje Surfshark VPN?

Cena Surfshark VPN to jedna z wielu rzeczy, która wyróżnią tę usługą na tle pozostałych. Mimo tego, że wiele osób nie wierzy, że za tak niewiele pieniędzy są w stanie otrzymać tak wielką jakość oraz to wydajność, to jest to prawda. Wiele pozytywnych opinii oraz testów prędkości sprawia, że zaufanie Surfshark VPN jest naprawdę opłacalne. Jakie rodzaje subskrypcji mamy do wyboru?

 • Pakiet miesięczny. W tym wypadku wynajmujemy usługi dostawcy na zaledwie 30 dni. Po tym okresie, jeśli nie przedłużymy subskrypcji, to po prostu wygaśnie. Takie rozwiązanie kosztuje 11,95 dolarów;
 • Pakiet roczny. W tym wypadku cena za jeden miesiąc jest już znacznie korzystniejsza, ponieważ wynosi 5,99$;
 • Pakiet dwuletni. To najlepsze rozwiązanie, które oferuje nam największą ilość funkcji oraz najlepszą cenę. Jaką? Zaledwie 1,99 dolarów za miesiąc;

Jakie metody płatności oferuje Surfshark VPN?

Platforma Surfshark VPN oferuje swoim klientom szereg zróżnicowanych, lecz powszechnych płatności. W związku z tym każdy z nas ma prawo wybrać metodę, która będzie mu odpowiadała. Pośród czego możemy wybierać?

 • Google Pay;
 • PayPal;
 • Karty kredytowe, takie jak MasterCard, Visa czy Discover;
 • Santander Rio;
 • Krypto-waluty;
 • Amazon Pay.

Czy warto zainwestować w Surfshark VPN?

Nie ma co się oszukiwać, Surfshark VPN to aktualnie jeden z najlepszych dostępnych VPN-ów na całym międzynarodowym rynku. Jednym z dowodów tego może być fakt, że zaledwie po roku funkcjonowania tej aplikacji, mamy już dostępny niezwykle rozbudowany pakiet przydatnych funkcji premium. Bezpieczeństwo, jakość usług, czy przepustowość to jedynie góra lodowa zalet Surfshark VPN. Wsparcie techniczne także stoi na najwyższym poziomie, dlatego nie musimy przejmować się, że w momencie, gdy coś nam nie zadziała, zostaniemy pozostawieni samemu sobie.

Już od $1.99 za miesiąc użytkowania. Kup teraz!

Wiele wątpliwości, jakie pojawiają się u sporej części osób z internetu, spowodowane jest przede wszystkim faktem, iż Surfshark VPN na rynku jest naprawdę niedługo. Co więcej, niskie ceny mogą sprawiać, że wiele ludzi boi się postawić właśnie na tę aplikację. Prawda jest jednak taka, że praktycznie każdy, kto postawił na tę usługę, jest z niej bardzo zadowolony. Liczba funkcji czy serwerów może przyprawić nas o zawrót głowy. Ponadto, jeśli nie jesteśmy pewni, warto skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, który przekonuje setki osób, że Surfshark VPN to dobre rozwiązanie.

Opinie o Surfshark VPN

Opinie o Surfshark VPN w serwisie TrustPilot
Opinie o Surfshark VPN w serwisie TrustPilot

Suftshark bez wątpienia plasuje się w czołówce oprogramowania VPN o czym świadcza pozytywne opinie na forach i serwisach recenzujących. W serwisie TrustPilot Sufrshark został oceniony przez polskich użytkowników na 4.3 / 5 przy ponad 4600 opinii. Tym samym uzyskał ocenę “Doskonała“. Ponadto został on pozytywnie zrecenzowany przez takie serwisy jak pcworld.pl, pclab.pl czy dobreprogramy.pl

 

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej