Zarabiaj kryptowaluty wyświetlając reklamy w przeglądarce Brave Browser

Autor:

   |

W środę, 13 listopada 2019 Brave Software oficjalnie uruchomiło wersję 1.0 swojej przeglądarki internetowej Brave. Pierwsza wersja została uruchomiona w styczniu 2016 roku i od tego czasu zyskała ponad 2,8 miliona aktywnych użytkowników dziennie i osiem milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Jest ona oparta na silniku Chromium i współdziała z tokenem kryptograficznym Basic Attention Token w celu generowania przychodów.

Ideą stojącą za systemem BAT (Basic Attention Token) firmy Brave jest nagradzanie twórców treści za pomocą kryptowaluty.

Brave Browser

Aby włączyć funkcje zarabiania na reklamach w Brave Browser, należy aktywować Brave Rewards i związany z nią portfel Brave podczas instalacji przeglądarki. Trójkątna ikona Brave Rewards znajduje się obok paska adresu, gdzie użytkownicy mogą dodawać środki do swojego wirtualnego portfela, a także zbierać tokeny BAT.

“Brave jest oparty o pierwszą sieć reklamową szanującą prywatność użytkowników”, ogłosiła firma w poniedziałek. “Brave jest pionierem nowego modelu reklamy opartej na łańcuchu blokowym (blockchain), który reformuje obecny system z domyślną ochroną prywatności i 70-procentowym udziałem w przychodach użytkowników w postaci tokenów Basic Attention Token (BAT)“.

Jak zarabiać kryptowaluty BAT w Brave Browser

Aby zarobić BAT,  internauci mogą zdecydować się na oglądanie reklam, które nie są powiązane globalnymi sieciami reklamowymi, zbierającymi i przetwarzającymi dane prywatne. Wystarczy uruchomić funkcję “Brave Rewards” i zaznaczyć ilość reklam, które chcemy wyświetlać w ciągu godziny. Zebrane nagrody w postaci tokenów BAT trafią do portfela zintegrowanego z przeglądarką.

Twórcy Brave

Twórca JavaScript – Brendan Eich był założył Brave Software w 2015 roku po rezygnacji z funkcji dyrektora generalnego Mozilli w 2014 roku. Eich powiedział w wywiadzie udzielonym w roku 2016, że jego nowa przeglądarka open-source domyślnie blokuje reklamy oraz ciasteczka i piksele śledzące. Nie wymaga opłat za “przepuszczenie niektórych, jak to robią najpopularniejsze rozszerzenia przeglądarek blokujących reklamy” (najprawdopodobniej jest to nawiązanie do Adblock Plus).

Brave v1.0 jest teraz dostępny w systemach Windows, MacOS, Android i iOS.

Tematy:

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej