Zakończenie wsparcia dla Windows 10. Aktualizacje będą płatne

Autor:

   |

W 2025 roku Microsoft zakończy wsparcie dla systemu Windows 10, który obecnie jest używany przez około miliard urządzeń na całym świecie. Ta decyzja oznacza, że użytkownicy Windows 10 będą musieli dokonać wyboru: przejść na Windows 11 lub opłacać coroczną subskrypcję, aby nadal otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń.

Dylemat użytkowników Windows 10

W obliczu zakończenia wsparcia, użytkownicy Windows 10 stają przed trudnym wyborem. Mogą zaktualizować swój system do Windows 11, który ma jednak stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe, lub pozostać przy Windows 10, opłacając roczną subskrypcję za rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń. Ta sytuacja może być szczególnie problematyczna dla użytkowników starszych komputerów, które nie spełniają wymagań Windows 11.

Koszty subskrypcji i perspektywy przyszłości

Choć dokładna kwota rocznej subskrypcji nie została jeszcze ujawniona, można się spodziewać, że będzie ona podobna do wcześniejszych opłat za rozszerzone wsparcie dla Windows 7, które wynosiły od 50 do 200 dolarów rocznie. Ta sytuacja stawia Microsoft przed wyzwaniem, jak zatrzymać użytkowników przy swoich systemach operacyjnych, zwłaszcza tych, którzy nie są skłonni do aktualizacji do Windows 11 lub nie mogą tego zrobić ze względów sprzętowych.

Podsumowanie

Zakończenie wsparcia dla Windows 10 i wprowadzenie płatnych aktualizacji to znaczący moment dla Microsoftu oraz jego użytkowników. Ta decyzja nie tylko wpłynie na sposób, w jaki ludzie korzystają z systemu operacyjnego, ale także na długoterminową strategię firmy w zakresie zarządzania cyklem życia swoich produktów. W obliczu tych zmian, społeczność użytkowników Windows musi teraz zdecydować, czy zaakceptować nowe warunki korzystania z systemu, czy też poszukać alternatywnych rozwiązań.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej