grayscale photo of concrete building

Zakaz używania oprogramowania Kaspersky w USA: Działania administracji prezydenta Joe Bidena na rzecz cyberbezpieczeństwa

Autor:

   |

Administracja prezydenta Joe Bidena ogłosiła zakaz korzystania z rosyjskiego oprogramowania do cyberbezpieczeństwa produkowanego przez firmę Kaspersky Lab na terenie USA. Według Departamentu Handlu USA, obawy związane z tym oprogramowaniem sięgają co najmniej 2017 roku. Prawo rosyjskie pozwala rządowi w Moskwie na pełny dostęp do systemów Kaspersky, co oznacza dostęp do danych wszystkich klientów tej firmy.

Gina Raimondo, sekretarz handlu USA, zaznaczyła, że Rosja może wykorzystywać takie firmy jak Kaspersky do zbierania i wykorzystywania danych osobowych Amerykanów. W odpowiedzi na te obawy wprowadzono pełny zakaz używania produktów Kaspersky na terenie USA. Od 20 lipca firma nie może zawierać nowych kontraktów w kraju, a obecni klienci mogą korzystać z oprogramowania do 29 września, ale po tej dacie nie będą już dostępne aktualizacje zabezpieczeń. Sekretarz Raimondo zachęca do natychmiastowej migracji na alternatywne rozwiązania, aby chronić dane osobowe.

Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego, Alejandro Mayorkas, podkreślił, że te działania są kluczowe dla ochrony bezpieczeństwa narodowego i prywatnych danych wielu Amerykanów. Departament Handlu będzie kontynuował współpracę z urzędnikami państwowymi i lokalnymi oraz operatorami infrastruktury krytycznej w celu zabezpieczenia systemów i zasobów kraju.

To ważny krok w zakresie cyberbezpieczeństwa, mający na celu ochronę danych obywateli i firm w USA.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej