Ruszył portal Bezpieczne Wybory. Tu zgłosisz incydent powiązany z wyborami

Autor:

   |

W obliczu nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce, NASK-PIB (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowy Instytut Badawczy) w Warszawie uruchomił portal BezpieczneWybory.pl. Jest to miejsce, gdzie każdy obywatel, niezależnie od tego, czy jest osobą prywatną, czy politykiem, może zgłosić wszelkie incydenty, które mogą zakłócić proces wyborczy. Portal ten ma na celu zapewnienie cyfrowego bezpieczeństwa wyborów oraz edukację wyborców w zakresie prawidłowego głosowania.

Kluczowe informacje o portalu:

  1. Zgłaszanie incydentów: Jeśli jesteś świadkiem jakichkolwiek działań, które mogą zakłócić przebieg wyborów, możesz zgłosić je na portalu. Dotyczy to zarówno działań cyberprzestępczych, jak i dezinformacji krążących w sieci. Więcej informacji tutaj.
  2. Edukacja wyborcza: Portal zawiera kompendium wiedzy wyborczej, w tym informacje na temat Centralnego Rejestru Wyborców (CRW), zasad poprawnego głosowania oraz innych kluczowych aspektów procesu wyborczego. Dowiedz się więcej o CRW oraz zasadach głosowania.
  3. Wsparcie od gigantów technologicznych: Projekt jest wspierany przez takie firmy jak Google, Meta i TikTok. Dzięki temu portal ma dostęp do najnowszych technologii i narzędzi, które pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa wyborów.

#WłączWeryfikację i #STOPdezinformacji

NASK-PIB aktywnie walczy z dezinformacją w mediach społecznościowych. Uruchomił profile #WłączWeryfikację na Facebooku oraz na innych platformach, gdzie doświadczeni eksperci dementują nieprawdziwe informacje i wskazują potencjalne przejawy działań dezinformacyjnych.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej