GG kończy 23 lata i nadal funkcjonuje

Autor:

   |

Zanim świat poznał Messengera od Facebooka, Telegrama, Signal czy WhatsApp, w Polsce dominowało Gadu-Gadu. Ten przełomowy komunikator nie tylko umożliwiał tekstową komunikację, ale również kształtował unikatowe “pokolenie GG”. Użytkownicy do dziś pamiętają charakterystyczne dźwięki powiadomień, skróty liter i znaków oraz swoje unikatowe numery GG. Dzisiaj GG kończy 23 lata i nadal funkcjonuje. Ba, nawet się rozwija.

Gadu-Gadu zadebiutowało 15 sierpnia 2000 r. i szybko zdobyło popularność w Polsce. W krótkim czasie zgromadziło 10 mln aktywnych użytkowników. W kolejnych latach komunikator rozwijał się, wprowadzając nowe funkcje, takie jak wysyłanie SMS-ów czy zakładanie forów tematycznych. Jednak z biegiem lat liczba użytkowników zaczęła spadać, głównie na rzecz Messengera Facebooka.

Mimo spadku popularności, Gadu-Gadu nie zniknęło. Obecnie jest wykorzystywane głównie w komunikacji małych i średnich firm. Według badań z Panelu Ariadna, 91% internautów zna markę GG, a 74% użytkowników to osoby poniżej 35. roku życia. Właściciel komunikatora, firma Fintecom, planuje reaktywację marki i zachęca do współwłaścicielstwa komunikatora w ramach crowdfundingu.

Kilka ciekawostek:

  1. Czy wiedziałeś, że pierwszego dnia działania Gadu-Gadu korzystało z niego 10 tys. użytkowników?
  2. Gadu-Gadu nie tylko umożliwiało komunikację tekstową, ale również wprowadziło funkcje, takie jak wysyłanie SMS-ów czy zakładanie forów tematycznych.
  3. Obecnie, mimo spadku popularności wśród indywidualnych użytkowników, GG jest często wykorzystywane w komunikacji małych i średnich firm.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej