Netscape Navigator – stara przeglądarka w nowej odsłonie

Netscape Navigator, jedna z pierwszych przeglądarek graficznych, która zmieniła całkowicie postrzeganie Internetu przez zwykłych użytkowników, po kilku latach przerwy powróciła na rynek w ulepszonej postaci, aby dalej walczyć z odwiecznym konkurentem – Internet Explorerem.

Zobacz jak wygląda Netscape 9 przyciski w Netscape

Netscape został napisany od nowa z użyciem nowego silnika Gecko znanego z przeglądarki Firefox.

Najnowsza wersja została zintegrowana z portalem netscape.com, dzięki czemu użytkownicy mają bezpośredni dostęp do serwisu społecznościowego: mogą głosować na odwiedzane strony w rankingu popularności, komentować je i łatwo polecać znajomym. Netscape został także wyposażony w podręczny "notes", w którym można zapisywać odnośniki do stron bez konieczności dodawania ich do zakładek oraz mechanizm, który automatycznie poprawia najczęściej popełniane błędy podczas wpisywania adresów stron.

Netscape jest udostępniany za darmo przez firmę AOL.

Instalacja

Instalacja jest prosta i nie różni się szczególnie od instalacji innych programów. Obecnie Netscape jest dostępny tylko w wersji angielskiej (tzn. komunikaty przeglądarki są po angielsku, ale działa z polskimi stronami).

  1. Pobierz Netscape z oficjalnej strony producenta.
  2. Zapisz plik, na przykład na Pulpit.
  3. Otwórz ściągnięty plik podwójnym klik­nięciem.
  4. Podczas instalacji wystarczy potwier­dzać kolejne kroki klikając Next.

Co dalej?

Jeśli lubisz rozszerzać funkcjonalność przeglądarki i dostosowywać jej wygląd do własnych upodobań, możesz wykorzystać szereg dodatków dla Firefoksa, które są zgodne z Netscape 9.

Netscape miał w przeszłości kilka bardzo różniących się od siebie wersji, które cały czas są dostępne w archiwum. Szczególną ciekawostką jest wersja ósma, która ma bardzo bogaty graficznie interfejs użytkownika i daje możliwość przełączania silnika wyświetlania stron między IE i Gecko (Firefox).

Fanom „klasycznego” Netscape'a polecamy również Mozillę.

Następna strona»

BrowseHappy.pl«