Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Autor:

   |

Popularność kryptowalut rośnie od wielu lat. Z jednej strony jest to związane z dużymi wzrostami ich cen. Z drugiej natomiast inwestycja w Bitcoina jest dobrym sposobem na zabezpieczenie swoich oszczędności przed najwyższą od dziesięcioleci inflacją. Obok doświadczonych inwestorów coraz częściej spotkać można osoby początkujące, bez doświadczenia w inwestowaniu.

Kryptowaluty – co to jest?

Kryptowaluty – co to i do czego służy? Jest to elektroniczny pieniądz oparty na technologii blockchain, czyli oprogramowaniu, w którym dane pogrupowane są w niewielkie bloki połączone ze sobą w formie łańcucha. Całość jest szyfrowana i rozproszona po całym świecie. Oznacza to, że systemy kryptowalut są autonomiczne – nie podlegają żadnej instytucji ani firmie. Jest to zaleta, stanowiąca przewagę nad standardowymi walutami.

Dolar czy Euro posiadają emitenta w postaci Banku Centralnego. Ten może w każdej chwili podjąć decyzję o dodrukowaniu większej ilości pieniądza (co dzieje się przy każdym kryzysie w ostatnich latach).

Ile trzeba zainwestować w kryptowaluty?

Minimalna wartość zainwestowanych środków zależy od kursu kryptowaluty, którą się kupuje. Nie oznacza to jednak, że musisz inwestować ponad sto tysięcy złotych, aby zakupić całego Bitcoina. Kryptowaluty można bowiem kupować także w mniejszych częściach.

Kolejnym ograniczeniem mogą być giełdy kryptowalut. Niektóre z nich umożliwiają transakcje dopiero od pewnej wartości. Najczęściej jest to jednak kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Zatem nawet niewielkie oszczędności można od razu wymieniać na Bitcoin. Ile zatem trzeba zainwestować w kryptowaluty? Tyle, ile chce się oszczędzić. Nie ma tutaj większych ograniczeń co do minimalnych ani maksymalnych kwot.

Jak kupić Bitcoiny i inne kryptowaluty?

Zastanawiasz się, jak inwestować w kryptowaluty? Istnieje kilka sposobów:

  • Giełdy kryptowalut. Jeszcze do niedawna był to najbardziej popularny sposób inwestycji.
  • Kantor kryptowalut. Cieszy się szybko rosnącą popularnością, przede wszystkim z takiego powodu, jak łatwości inwestowania w Bitcoin, Etherum lub inne kryptowaluty. Listę mobilnych kantorów kryptowalut znajdziesz na stronie https://mobilnekantory.pl/.
  • Bitomaty. Przypominające bankomaty urządzenia od niedawna pojawiają się także w Polsce. Z ich pomocą można zamienić Bitcoiny na gotówkę i odwrotnie.

Każdy sposób inwestowania w kryptowaluty jest dobry. Osoby z doświadczeniem częściej korzystają z giełd. Jednak początkujący inwestorzy wybierają głównie mobilny kantor Bitcoin.

Kantor Bitcoin w Twojej okolicy

Mobilne kantory kryptowalut są dostępne w największych miastach Polski. Wystarczy wykonać jeden telefon do takiej placówki, a przedstawiciel przyjedzie prosto do Twojego domu. Umożliwi Ci wykonanie transakcji, a także udzieli pomocy pod kątem technicznym. Kantor bitcoin w Zielonej Górze obsłużył już setki klientów, a każdy z nich był w pełni zadowolony ze świadczonych usług. U nas zakupisz Bitcoiny, Etherum, Tether, USDcoin, Kangacoin, omegaPLN, omegaEUR, AirDance, Chainlink czy Everdome. Sprawdź więcej szczegółów na https://mobilnekantory.pl/lubuskie/kantor-bitcoin-zielona-gora/,

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestycja w kryptowaluty to doskonały sposób ochrony swoich oszczędności przed szalejącą inflacją. Jest to też dobra okazja do zdobycia ponadprzeciętnych zysków. Z tych powodów Bitcoin ostatnio mocno zyskuje na popularności.

Jak zainwestować w kryptowaluty nawet niewielkie kwoty? Wystarczy zadzwonić do kantoru Bitcoin w Warszawie – https://mobilnekantory.pl/mazowieckie/kantor-bitcoin-warszawa/ – lub innym dużym mieście w Polsce.

Skomentuj lub zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Informacja: komentarze i opinie dodawane na forum są moderowane. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treśći zawarte przez użytkowników.

Czytaj więcej